Trajekt z Propriana do Marseille

Linka Propriano Marseille spojuje Korsika s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, La Meridionale. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 12 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Propriano Marseille se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Propriano - Marseille

Průměrné ceny na trase Propriano Marseille

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Propriano Marseille je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Propriano

Propriano je obec v departementu Jižní Korsika, Francie.
K dispozici je malý přírodní přístav, který byl použit již Řeky, Kartaginci, Římany, a který byl hlavním terčem útoků pirátů v 18. století, kdy byl velmi zničen. Přestavěn v roce 1900, nyní se obec může pochlubit prosperujícím přístavem a trajektem do Toulon, Marseille a na Sardinii. Město kolem přístavu získalo důležitý význam, a to především pod vedením starosty města.
Dnes je město, které je také rájem pro komerční účely, rybaření a plachtění, velmi oblíbené rekreanty, kteří zde najdou perfektní dovolenou v horách na pobřeží.

Průvodce přístavem Marseille

Marseille je druhým největším městem ve Francii (po Paříži). Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je největším obchodním přístavem ve Francii a největším přístavem ve Středozemním moři. Město bylo založeno v roce 600 před naším letopočtem Řeky z Fokei jako obchodní přístav pod názvem Massalia. Pro ochranu od ostatních dobyvatelů republika hodně používala protektorát římské říše. Ale během konfliktu Caesare s Pompejím Velikým Messalia nepodpořila svého patrona, a proto byla zničena vojsky císaře a přišla o svůj přístav. Marseille se obnovil po dlouhé době v 10. století. Během křížových výprav byl Marseille důležitým tranzitním přístavem. V roce 1481 město se stalo součástí království Francie. V letech 1720-1722 asi 70% obyvatel Marseille zemřelo během epidemie moru.
Během francouzské revoluce Marseille se stal jednou z hlavních arén, a na jeho počest se jmenuje národní hymna Francie - La Marseillaise.