COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Batam

Indonéský ostrov Batam je součástí souostroví Riau, které leží asi dvanáct mil jižně od Singapuru, mezi ostrovy Bintan a Bulan. Na výběr je zde hned z několika přístavů, z nichž trajekty směřují na všechny světové strany. I proto se z tohoto ostrova stal třetí nejrušnější přístav Indonésie, a to po Jakartě a Bali.

Co dělat na ostrově Batam?

S ohledem na poptávku turistů přicházejících primárně ze Singapuru se ostrov Batam poměrně rychle přizpůsobil trhu - nyní se jedná o vyhledávanou turistickou destinaci s množstvím plážových rezortů, nákupních center i golfových hřišť, kterých se zde nachází hned sedm. Díky své celosvětově dobré pověsti jsou velmi vyhledávané, a to nejen hráči, ale i jejich rodinami, které si sem jezdí odpočinout.

Oblíbené jsou obecně všechny vodní sporty, především potom potápění. Vyzkoušet zde však můžete jednu z masáží, lákavé jsou i místní pochoutky s čerstvými mořskými plody či výlety do krásné přírody.

Zcela jedinečný je místní most Barelang, který najdete cca 35 kilometrů od centra hlavního města Batam a který propojuje hned několik menších okolních ostrůvků jako například Tonton, Nipah, Sekotok, Galang, Galang Baru a Rempang. Právě na posledním zmíněném ostrově Rempang najdete pláž Melayu s panoramatickou scenérií a atmosférou, která vás přímo donutí odpočívat.

Jak se nejlépe dostat na ostrov Batam?

Vzhledem k velké oblibě ostrova mezi turisty i místními obyvateli sem provozují trasy hned čtyři společnosti - Sindo Ferry, Horizon Fast Ferry, Batam Fast Ferry, Majestic Fast Ferry. Nejčastěji se do této destinace vyplouvá ze Singapuru, konkrétně z HarbourFront Center. Každý týden se na tento ostrov vyplouvá více než stokrát. Cesty trvají cca padesát minut, s výjimkou trajektů společnosti Batam Fast Ferry, s nimiž se budete kochat okolím o hodinu déle.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na ostrov Batam?

Občané České republiky mají možnost vstoupit na území Indonéské republiky bez víza, a to za předpokladu, že účelem pobytu je turistika a že doba pobytu nepřesáhne 30 dnů.

Za nejpopulárnější měsíc se považuje prosinec, březen a duben. Teploty se pohybují kolem 29°C. V listopadu sem přijíždí nejméně turistů, a to kvůli počasí (nejen teploty ale i počet deštivých dnů je vyšší).

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Batam