Trajekt z Ciutadelly do Alcudie

Trajektová trasa Ciutadella Alcudia spojuje Menorca s Mallorca a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Corsica Ferries se plaví 1 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 1 hodina 57 minut. zatímco Trajekty společnosti Balearia se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 1 hod 15 min.

Celkově je tu 29 plaveb týden na trase z Ciutadella Alcudia mezi Menorca a Mallorca. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Ciutadella - Alcudia

Průměrné ceny na trase Ciutadella Alcudia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ciutadella Alcudia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ciutadella

Ciutadella de Menorca je město v západní části ostrova Menorca, druhého největšího ostrova v souostroví Baleáry (Španělsko). Město bylo hlavním městem ostrova a má historické archeologické dědictví v podobě megalitů, konkrétně druh talayotov a navetov. Historická čtvrť nazývaná Es Born je obklopena krásnými středověkými uličkami, plnými paláců, kostelů a pevností. K zajímavým místům patří radnice Ciutadella, což je bývalý palác arabského guvernéra, který později sloužil jako královský palác pro Aragona, a pak znovu jako guvernérský palác, dokud ho v roce 1722 Britové nepřesunuli hlavní město do Mahonu, města ve východní části ostrova. V blízkosti Ciutadella de Menorca se nachází mnoho malebných zátok a pláží, které rozhodně stojí za to, aby byly přezkoumány.

Přestože už ne hlavním městem ostrova, Ciutadella de Menorca zůstala náboženským centrem ostrova. Festival of Saint John, nazvaný podle patrona města, se zde koná každý rok 23. a 24. června. Také zde můžete najít katedrálu, která byla postavena na základech starověké mešity v roce 1827.

Průvodce přístavem Alcudia

Alcudia je město na španělském ostrově Mallorca, který je součástí Baleárských ostrovů. Hradby ze 14. století kolem centra města jsou oblíbenou atrakcí a když už jste na jejich vrcholu, je možné vidět téměř celé město. K dalším turistickým atrakcím patří pozůstatky římského města, které se nacházejí kousek od městských hradeb, které jsou naproti kostelu sv. Jaume. Na sever od města je býčí aréna z 19. století a ve staré části města se v neděli a úterý koná trh, který je vždy plný lidí. Návštěvníci ve městě najdou celou řadu krásných restaurací, kaváren a barů, které se nacházejí hlavně v okolí přístavu.

Trajektové linky z přístavu Alcudia jezdí do Barcelony, Denie a Valencie. Čas plavby do těchto destinací může být až 7 hodin, pokud se plavíte konvenčním trajektem, ale jen přibližně 3 hodiny, pokud upřednostníte rychlý trajekt.