Trajekt z Civitavecchie do Arbataxu

Linka Civitavecchia Arbatax spojuje Řím s Sardinie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Tirrenia. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 10 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Civitavecchia Arbatax se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Civitavecchia - Arbatax

Průměrné ceny na trase Civitavecchia Arbatax

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Civitavecchia Arbatax je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Civitavecchia

Civitavecchia je město v provincii Řím v regionu Lazio ve střední Itálii. Jeho mořský přístav leží na pobřeží Tyrhénského moře, asi 80 km severozápadně od Říma. V budově z 18. století, která kdysi patřila papeži Klementovi XIII a sloužila jako sídlo pro jeho papežskou gardu, nyní sídlí Archeologické muzeum. Návštěvníci zde mají možnost vidět archeologické nálezy města Centumcellae (starověký název pro Civitavecchia) a jeho bezprostředního okolí. Na hlavním náměstí je i další zajímavé místo - katedrála zasvěcená svatému Františkovi z Assisi, která byla postavena nad již existujícím kostelem, konkrétně vybudovaným františkány v roce 1610 pro papeže Pavla V.

Přístav je tvořen dvěma moly a vlnolamem, na kterém stojí maják. Jezdí odsud trajekty do destinací jako Sicílie, Sardinie a Tunisko.

Průvodce přístavem Arbatax

S populací asi 5000 lidí, Arbatax je malé městečko na východním pobřeží Sardinie.

Přesný původ názvy Arbatax je neznámý, tradičně se považuje za odvození z arabského pro "14. věže" a odkazuje pravděpodobně na nedalekou rozhlednu postavenou Španěly na ochranu území před invazi arabských pirátů.

Město je známé pro své pláže, a má nádherný výhled z místního majáku.