Trajekt z Civitavecchie do Olbie

Trajektová trasa Civitavecchia Olbia spojuje Řím s Sardinie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grimaldi Lines se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 14 krát za týden, plavba trvá od 5 hod 30 min.

Celkově je tu 21 plaveb týden na trase z Civitavecchia Olbia mezi Řím a Sardinie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Civitavecchia - Olbia

Průměrné ceny na trase Civitavecchia Olbia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Civitavecchia Olbia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Civitavecchia

Civitavecchia je město v provincii Řím v regionu Lazio ve střední Itálii. Jeho mořský přístav leží na pobřeží Tyrhénského moře, asi 80 km severozápadně od Říma. V budově z 18. století, která kdysi patřila papeži Klementovi XIII a sloužila jako sídlo pro jeho papežskou gardu, nyní sídlí Archeologické muzeum. Návštěvníci zde mají možnost vidět archeologické nálezy města Centumcellae (starověký název pro Civitavecchia) a jeho bezprostředního okolí. Na hlavním náměstí je i další zajímavé místo - katedrála zasvěcená svatému Františkovi z Assisi, která byla postavena nad již existujícím kostelem, konkrétně vybudovaným františkány v roce 1610 pro papeže Pavla V.

Přístav je tvořen dvěma moly a vlnolamem, na kterém stojí maják. Jezdí odsud trajekty do destinací jako Sicílie, Sardinie a Tunisko.

Průvodce přístavem Olbia

Olbia je italské město, které se nachází na severovýchodě ostrova Sardinie a do jehož přístavu míří trajekty z italské pevniny. Olbia představuje bránu do pobřežní oblasti Costa Smeralde, přičemž je plně zařízená a s mnoha službami pro turisty. Olbia není tak atraktivní jako města Alghero nebo Cagliari, na druhou stranu však stará část města obsahuje římské lázně, impozantní kostel postavený ze žuly a řadu dalších historických budov. Značný zájem projevují turisté právě o středověký kostel, pro jehož výstavbu byla užita gallurská žula. Uvnitř něho jsou mimo jiné i dvě fresky z 13. století, přičemž na jedné z nich je vyobrazen biskup San Simplicio, patron města. Třídenní zábavu zajistí Festa di San Simplicio, největší festival v Olbii, který se koná v květnu.

Přístav Olbia je propojen s městem dlouhou cestou, která vede přes moře. Trajekty spojují přístav s pevninskými italskými destinacemi, včetně měst Janov a Civitavecchia (nedaleko Říma). Další oblastí, která je k dispozici kousek od přístavu, se nazývá Golfo Aranci a leží severně od města Olbia.