Trajekt z Civitavecchie do Cagliari

Linka Civitavecchia Cagliari spojuje Řím s Sardinie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Tirrenia. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 13 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Civitavecchia Cagliari se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Civitavecchia - Cagliari

Průměrné ceny na trase Civitavecchia Cagliari

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Civitavecchia Cagliari je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Civitavecchia

Civitavecchia je město v provincii Řím v regionu Lazio ve střední Itálii. Jeho mořský přístav leží na pobřeží Tyrhénského moře, asi 80 km severozápadně od Říma. V budově z 18. století, která kdysi patřila papeži Klementovi XIII a sloužila jako sídlo pro jeho papežskou gardu, nyní sídlí Archeologické muzeum. Návštěvníci zde mají možnost vidět archeologické nálezy města Centumcellae (starověký název pro Civitavecchia) a jeho bezprostředního okolí. Na hlavním náměstí je i další zajímavé místo - katedrála zasvěcená svatému Františkovi z Assisi, která byla postavena nad již existujícím kostelem, konkrétně vybudovaným františkány v roce 1610 pro papeže Pavla V.

Přístav je tvořen dvěma moly a vlnolamem, na kterém stojí maják. Jezdí odsud trajekty do destinací jako Sicílie, Sardinie a Tunisko.

Průvodce přístavem Cagliari

Cagliari je hlavní město ostrova Sardinie (region v Itálii). Je to starobylé město s dlouhou historií, Cagliari bylo svědkem vlády několika civilizací.

Město je významným regionálním, kulturním, vzdělávacím a politickým centrem, stejně jako centrem umění, známým pro svou moderní architekturu a četné památky.

Cagliari je také ekonomické a průmyslové centrum Sardinie, které má jeden z největších přístavů ve Středozemním moři a mezinárodní letiště, a také se nachází na 28. místě v žebříčku mzdy v Itálii.

Hlavní pláž je Cagliari Poetto, který se rozkládá na 8 km.