COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Eckero - Grisslehamn je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Alandu do Švédsko

Provozovatelé trajektů na trase Eckero - Grisslehamn

    • 3 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekt z Eckero do Grisslehamn

Linka Eckero Grisslehamn spojuje Alandy s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Eckerö Linjen. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Eckero Grisslehamn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Eckero

Ecker je nejzápadnější obec souostroví Alandy, což je autonomní finská provincie. Přesto ale 90% obyvatel mluví švédsky. Společnost Eckerö Linjen provozuje trajektové spojení mezi přístavy Berghamn v Storbo, Eckerö a Grisslehamn na Väddö a Norrtälje ve Švédsku. Nejznámější stavbou v Eckerö je pošta, která byla vůbec největší a nejimpozantnější budovou poštovních služeb mezi Stockholmem a Petrohradem. Byla postavena v roce 1828.

Alandy jsou autonomním, demilitarizovaným, švédský mluvícím regionem Finska. Ostrovy leží v nejseverněji části Baltského moře, v Botnickém zálivu. Alandské ostrovy jsou nejmenším finským regionem, přičemž jejich rozloha tvoří pouze 0,49% z celkové rozlohy Finska a 0,50% z obyvatelstva.

Z přístavu v Eckerö je možné cestovat trajektem do Grisslehamnu.


Průvodce přístavem Grisslehamn

Grisslehamn je obec v 113 km od Stockholmu, Švédsko.
První zmínka o názvu Grisslehamn nalezená v dokumentech od 1376 o poštovní cestě mezi Švédskem a Finskem. Zmíněný v dokumentaci Grisslehamn byl umístěn přibližně 20 km na jih od aktuální polohy.
V polovině 18. století většina ze staré vesnice byla zničena požárem a bylo rozhodnuto převést Grisslehamn do jeho aktuálního umístění, aby poštovní cesta byla kratší.
Dnes Grisslehamn je snad nejlépe známý pro trajekty do malé vesničky Eckerö, která se nachází na Alandských ostrovech.