COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Langnas - Štokholm je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Alandu do Švédsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Langnas - Štokholm

    • 7 Sailings Weekly 6 hr 20 min
    • Get price
    • 7 Sailings Weekly 6 hr 25 min
    • Get price

Trajekt z Langnas do Štokholm

Trajektová trasa Langnas Štokholm spojuje Alandy s Švédsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Viking Line se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 6 hodin 20 minut. zatímco Trajekty společnosti Tallink Silja se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 6 hodin 25 minut.

Celkově je tu 14 plaveb týden na trase z Langnasu Štokholm mezi Alandy a Švédsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Langnas

Langnas je přístavní město na východě regionu Lumperland ve Finsku. Město je sídlem nejstaršího kostela v regionu, který je zasvěcen svatému Ondřejovi a jehož historie sahá až do roku 1720. V roce 1960 byl ve městě postaven trajektový terminál, který byl navržen architektem jménem Bengt Lundsten. Terminál byl využíván od roku 1965 do roku 1975, později byl uzavřen a v roce 1993 zcela zrušen. Nový terminál byl postaven v roce 1999, a to hlavně z toho důvodu, aby se vytvořil prostor pro velké výletní trajekty na trase Turku-Stockholm.

Z přístavu Langnas se trajekty plaví do Stockholmu a Turku. Check-in se pro ty, kteří cestují s automobilem otevírají 30 min před odchodem do Stockholmu a 1 hodinu před odchodem do Turku.


Průvodce přístavem Štokholm

Nejstarší zmínku o Stockholmu lze nalézt v roce 1252, on zastával důležité místo v obchodování železem z dolů v Bergslagene. Město bylo postaveno na čtrnáctí malých, nesouvisejících mezi sebou ostrovech, odkud bylo možné zablokovat výjezd lodí na jezero Mälaren. Název města pochází ze švédského Stock - "pilíře, hromada" a Holme - "ostrov". Předpokládá se, že město bylo založeno jarlem Birgerem, zakladatelem dynastie Folkungů, za účelem obrany Švédska od mořských invazí cizích flotil a zastavit tak drancování města. V 17. století Švédsko se stalo jednou z nejmocnějších zemí v Evropě. V dnešní době Stockholm je moderní a technologicky vyspělé město.