Trajekt z Kapellskaru do Turku

Linka Kapellskar Turku spojuje Švédsko s Finsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Tallink Silja. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Kapellskar Turku se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kapellskar - Turku

Průvodce přístavem Kapellskar

Kapellskär se nachází na východním pobřeží Švédska a je pravděpodobně nejlépe známý mezi místními obyvateli jako vstupní brána do Alandu a dál.

Průvodce přístavem Turku

Turku je nejstarším městem a prvním hlavním městem Finska. Dnes je hlavním městem regionu Jihozápadní Finsko. Název je odvozen od slovanského slova "obchod". Švédský název města je Abo. Turku se spojuje dálnicí do Petrohradu a Stockholmu. Město je významným přístavem pro přepravu nákladu a osob s Alandu a Švédska. Tradičně, Turku se považuje za "Vánoční město", ve kterém se stanoví hlavní vánoční strom v zemi a každoročně se zde koná velké množství kulturních akcí. Město zažilo války a invaze, požáry a jiné katastrofy. A po velkém požáru, který zničil téměř celé centrum města v 1827, Turku se musel přestavět téměř od nuly. Město má bohatý kulturní život: několik divadel, filharmonie, festivaly komorní hudby, jazzu a rocku. Rockfestival Ruisrock Festival je jedním z nejstarších a to nejen ve Finsku, ale také ve Skandinávii.