COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Kefalonie

Řecký ostrov Kefalonie je největší z Jónských ostrovů. Nachází se nad ostrovem Zakynthos, západně od Peloponéského poloostrova.

Co dělat na ostrově Kefalonie?

Přibližně jedna třetina obyvatelstva žije v hlavním městě Argostoli, které navíc představuje významný přístav a centrum ostrova, kde se nudit rozhodně nebudete. Druhé nejlidnatější město je Lixouri, což patří mezi vyhledávaná letoviska s pláží Lepeda, širokou promenádou či zbytky starověkého města Pali.

Jediné, co se zachovalo z předchozího hlavního města ostrova, je hrad Agios Georgios, jehož původ sahá až do začátku 13. století. Na ostrově se nachází pozůstatky ještě jednoho hradu, který se jmenuje stejně jako městečko, ve kterém ho najdete - Assos.

Přestože Kefalonie je v současnosti populární turistickou destinací a přitahuje návštěvníky z celého světa, ještě nedávno byla pro turisty relativně neznámá. Ke změně došlo po natáčení několika scén filmu Mandolína kapitána Corelliho, kde hlavní roli obsadil Nicolas Cage. Děj se částečně odehrává na krásné pláži Antisamos. Snad jen hezčí je už jen pláž Myrtos, která byla oceněna jako ta nejhezčí v Řecku a jedna z nejmalebnějších na celém světě. Za zmínku však stojí také pláž Petani a pláž Xi.

Jak se nejlépe dostat na ostrov Kefalonie?

Stejně jako většina řeckých ostrovů i Kefalonie je připravena na příliv turistů během prázdnin; je relativně snadné dostat se sem trajektem.

Přístavy jsou umístěny na každé straně ostrova - západ (Argostoli), jihovýchod (Poros) a severovýchod (Sami). Moderní trajekty směřují na Kefalonii z Itálie, řecké pevniny a dalších řeckých ostrovů, přičemž frekvence plaveb se zvyšuje v dovolenkovém období.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na ostrov Kefalonie?

Podnebí tohoto ostrova se vyznačuje dlouhým létem, tzn. od poloviny května do konce srpna, kdy prší jen minimálně a teplota ovzduší přesahuje 27 stupňů, v červenci a v srpnu je zde dokonce přes 30 stupňů.

Populární provozovatelé trajektů

    • 3 plavby denně 1 hodina 30 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Kefalonie