Trajekt z Klaipeda do Karlshamnu

Linka Klaipeda Karlshamn spojuje Litva s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 8 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Klaipeda Karlshamn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Klaipeda - Karlshamn

Průměrné ceny na trase Klaipeda Karlshamn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Klaipeda Karlshamn je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Klaipeda

Klaipeda je třetí největší město v Litvě. Nachází se v místě, kde se řeka Dane vlévá do Baltského moře. Protože městu v minulosti vládli Prusové, Němci či Sověti, má bohatou minulost a toto dědictví ho činí velmi atraktivním pro turisty. Většina památek se nachází v centru města. Některé ze starších budov jsou polodřevěné a architektonicky se podobají domem v Německu, Francii, Anglii, Dánsku a jižním Švédsku.

Hlavní přístav ve městě hraje důležitou roli v litevské dopravní síti. Poskytuje připojení k pozemním, námořním a železničním tratím v celé Litvě. Přístav je určen pro osobní i nákladní dopravu. Je tu spousta vykládacích společností a prostorů na opravy a stavbu lodí. Přístav je v jihozápadní části města a nabízí osobní trajektovou přepravu do Kielu a Karlshamnu.

Průvodce přístavem Karlshamn

Karlshamn se nachází na jižním pobřeží Švédska.
Karlshamn dostal Královskou listinu a městské výsady v roce 1664, kdy král Karel X. Gustav uvědomil strategickou polohu přístavu v blízkosti Baltského moře. V roce 1666 bylo město pojmenováno Karlshamn, což znamená "Karlův přístav" - na počest švédského krále.