Trajekt z Lymingtonu do Yarmouthu

Linka Lymington Yarmouth spojuje Anglie s Isle of Wight. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Wightlink. Plavba probíhá 15 krát v každém den s dobou plavby přibližně 40 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Lymington Yarmouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Lymington - Yarmouth

Průměrné ceny na trase Lymington Yarmouth

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Lymington Yarmouth je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Lymington

Pobřežní město a přístav Lymington se nachází na západním břehu řeky Lymington v anglickém hrabství Hampshire. Město leží na jižním pobřeží Anglie, v krásné oblasti New Forest a je z něj výhled na město Yarmouth na ostrově Wight, které leží v průlivu Solent. Lymington je hlavním centrem pro jachting a pro tento účel má město k dispozici tři přístavy. Město také hostí řadu světových pohárů ve veslařské regatě - Royal Lymington Cup, Etchells Worlds, Macnamara's Bowl and Source Regatta.

Hlavní ulice v Lymingtone prošla v posledních letech velkými změnami. Lokální, nezávislé obchůdky byly nahrazeny velkými obchodními řetězci a kavárnami. Stále zde ale najdete místní trh, který je součástí trhu pro producenty v celé oblasti New Forest. Koná se v Masonic Hall jednou za měsíc během sezóny. Ve dlážděných uličkách, které vedou dolů k moři, je množství obchodů určených pro námořníky.

Trajekty z Lymingtonu do přístavu Yarmouth jezdí již od 19. století. Od roku 1990 jsou provozovány společností Wightlink. Plavba trvá asi 40 minut.

Průvodce přístavem Yarmouth

Yarmouth je přístav v západní části ostrova Wight, blízko jižního pobřeží Anglie. Město je pojmenované kvůli jeho umístění v ústí říčky západní Yar (na ostrově je také východní Yar).
Yarmouth byl osídlením pro více než tisíc let a je jednou z nejstarších osad na ostrově Wight, první zmínka o něm byla v roce 991. Původně se volal Eremue, což znamená "blátivé ústí řeky". Normani založili v Yarmouth distribuční soustavu, jejíž plán lze stále vidět i dnes. Město rostlo rychle a obdrželo první listinu, která dává právo nazývat se městem v roce 1135.
Městem a podél pobřeží ostrova Wight prochází pěší stezka "pobřežní cesta ostrova Wight".