Mariehamn
Turku
Trajekty do Finsko
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Mariehamn do Turku

Trajektová trasa Mariehamn Turku spojuje Alandy s Finsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Viking Line se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 5 hodin 25 minut. zatímco Trajekty společnosti Tallink Silja Line se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 5 hodin 30 minut.

Celkově je tu 14 plaveb týden na trase z Mariehamnu Turku mezi Alandy a Finsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Mariehamn do Turku

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Alandu do Finsko
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

Jak dlouho trvá trajekt z Mariehamn do Turku?

Doba plavby trajektem z Mariehamn do Turku je přibližně 5h 27m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.

Které trajektové společnosti operují mezi Mariehamn a Turku?

Existuje 2 populárních provozovatelů trajektů pro Mariehamn do Turku. Jedná se o
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Mariehamn do Turku?

Rezervujte si trajekty z Mariehamn do Turku prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.

Můžete cestovat pěšky na trajektu z Mariehamn do Turku?

Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Mariehamn do Turku s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Můžete vzít své auto na trajekt z Mariehamn do Turku?

Ano, můžete cestovat vozidlem z Mariehamn do Turku s
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Mariehamn do Turku?

Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Viking Line
  • Tallink Silja

Jaká je vzdálenost z Mariehamn do Turku?

Vzdálenost mezi Mariehamn a Turku je přibližně 138 námořních mil.

Průvodce přístavem Mariehamn

Mariehamn je hlavním městem Aland, autonomního území pod finskou svrchovaností. Ve srovnání se zbytkem finsky mluvících Aland, přibližně 80% obyvatel Mariehamnu mluví švédsky. Návštěvníci města najdou většinu obchodů a restaurací na pěší zóně Torggatan v centru města. Parlamentní a administrativní budova v centru Mariehamnu se nazývá Sjalvstyrelsegarden. Na svahu vedoucího do města najdete i sochu carevny Marie Aleksandrovna, která dala své jméno městu v roce 1861. V obci je množství budov od finského architekta Larse Soncka, který se přestěhoval do Aland jako dítě. K jeho budovám patří kostel Mariehamn, hlavní budova námořní akademie a radnice, přičemž všechny byly postaveny v první polovině 20. století. Architektka Hilda Hongell také navrhla několik budov, i když už jen málo z nich v současnosti stojí.

Mariehamn se nachází na poloostrově a má dva hlavní přístavy, jeden na východním a druhý na západním pobřeží. Oba přístavy téměř nezamrzají a jsou bez přílivu. Západní přístav je mezinárodní přístav ze kterého denně jezdí lodě do Švédska, Estonska a Finska. Východní přístav je jedním z největších přístavů v celé Skandinávii.


Průvodce přístavem Turku

Turku je nejstarším městem a prvním hlavním městem Finska. Dnes je hlavním městem regionu Jihozápadní Finsko. Název je odvozen od slovanského slova "obchod". Švédský název města je Abo. Turku se spojuje dálnicí do Petrohradu a Stockholmu. Město je významným přístavem pro přepravu nákladu a osob s Alandu a Švédska. Tradičně, Turku se považuje za "Vánoční město", ve kterém se stanoví hlavní vánoční strom v zemi a každoročně se zde koná velké množství kulturních akcí. Město zažilo války a invaze, požáry a jiné katastrofy. A po velkém požáru, který zničil téměř celé centrum města v 1827, Turku se musel přestavět téměř od nuly. Město má bohatý kulturní život: několik divadel, filharmonie, festivaly komorní hudby, jazzu a rocku. Rockfestival Ruisrock Festival je jedním z nejstarších a to nejen ve Finsku, ale také ve Skandinávii.


Mariehamn do Turku Jízdní řády trajektů

Rozvrhy trajektů mezi 15/04/2024 a 21.04.2024


Provozovatel Čas odjezdu (nejbližší k zvolenému) Čas příjezdu Doba plavby Dny plachtění
Tallink Silja Line 10:35 16:30 5 hodin 55 minut Každý den
Viking Line 14:25 19:50 5 hodin 25 minut Každý den

Na palubě trajektů

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.