COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Nynashamn - Gdaňsk je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Švédska do Polsko

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Nynashamn - Gdaňsk

    • 7 Sailings Weekly 18 hr
    • Get price

Trajekt z Nynashamn do Gdaňsk

Linka Nynashamn Gdaňsk spojuje Švédsko s Polsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Polferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 18 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Nynashamn Gdaňsk se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Nynashamn

Švédské město a přístav Nynashamn se nachází v kraji Stockholm, přičemž leží přibližně 60 km jižně od města Stockholm. Přístav je jednou z hlavních zastávek na švédské pevnině, odkud trajekty vyplouvají směrem na ostrov Gotland. Během letních měsíců navštíví město mnoho lidí - Nynashamn je oblíbený mj. u Švédů, kteří si zde užívají dovolenou. V létě město hostí přístavní párty, kdy je přístav plný nejen lodí všech velikostí, ale i návštěvníků. Když se konají místní řemeslné veletrhy, turisté často, jako dopravní prostředek, volí oblíbený parní vlak, který spojuje města Nynashamn a Stockholm. Nynashamn má v nabídce řadu restaurací, butiků i obchůdků s místním zbožím. Jedná se o nové a moderní město, v němž historické stavby nenajdete. Není tedy zde toho mnoho k objevování. K dispozici je knihovna a kino s jednou obrazovkou i několik obchodů, jejichž nabídka je omezená, neboť prodejci zajišťují především potřeby místních obyvatel. Na začátku 20. století se město Nynashamn proslavilo jako lázeňské místo, ačkoli většina zařízení byla uzavřena před koncem první světové války.

Z přístavu plují trajekty na Gotland a do polského Gdaňska.


Průvodce přístavem Gdaňsk

Gdaňsk je hlavní město Pomořanského vojvodství, leží na břehu Baltského moře v Gdaňském zálivu. Je součástí trojměstí (společně s městy Sopoty a Gdyně) s populací asi 750 000 lidí, přičemž počet obyvatel samotného Gdaňska je 455 000 lidí. Gdaňsk představuje oblíbenou turistickou destinaci, kam míří návštěvníci z celého světa kvůli tamní 1000 leté historii a velkolepé architektuře. Staré město láká téměř tolik turistů co města Krakov či Varšava.

Gdaňsk má zajímavou minulost, během Zlatého věku dosahovalo město obratu většího než obrat Britské Východoindické společnosti, aspekty následujícího vývoje města jsou však poněkud komplikovanější a příležitostně i dramatické. Dnešní Gdaňsk je nejen hlavní námořní přístav v Polsku, jedná se navíc o důležité kulturní i vzdělávací centrum, kde se ekonomika stěhuje do nových oborů jako například petrochemie, elektronika, telekomunikace, a to společně s tradičními odvětvími lodní dopravy.

Trajektovou přepravu mezi Gdaňskem a švédským městem Nynäshamn (jižně od Stockholmu) provozuje společnost Polferries, přičemž plavba trvá asi 18 hodin.