Trajekt z Karlskrony do Gdyni

Linka Karlskrona Gdyně spojuje Švédsko s Polsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 10 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Karlskrona Gdyně se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Karlskrona - Gdyně

Průměrné ceny na trase Karlskrona Gdyně

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Karlskrona Gdyně je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Karlskrona

Ve městě Karlskrona se nachází jediná švédská vojenská námořní základna a také základna švédské pobřežní stráže. Známé jako jediné barokní město, Karlskrona je hlavním městem provincie Blekinge, která leží na jihu Švédska a rozprostírá se na 33 ostrovech. Město bylo kdysi majetkem švédského námořnictva a v současnosti zde sídlí Vojenské námořní muzeum (Marinmuseum).

Významným dnem pro obyvatele města je den před večerem letního slunovratu, kdy se ve městě koná veletrh, který obvykle přiláká desítky tisíc návštěvníků. Veletrh s názvem Lovmarknaden (Leaf Fair), který se koná v přístavu na konci června / začátku srpna je také velmi oblíbený u obyvatel města. Festival s názvem "The Sail" je událost, kdy se různé plachetnice seřadí u mola a mnoho rodin s dětmi se na to přijde podívat. Dalším lákadlem ve městě je jeho náměstí, která je největším hlavním náměstím v celé Skandinávii.

Přístav v Karlskrona nabízí celou řadu služeb a zařízení pro cestující. K dispozici jsou parkoviště s možností krátkodobého nebo dlouhodobého parkování, jakož i parkoviště vyhrazené pro osoby se zdravotním postižením.

Průvodce přístavem Gdyně

Gdyně je město v Pomořském vojvodství v Polsku a důležitý přístav v Gdaňském zálivu na jižním pobřeží Baltského moře.
Město vzniklo po první světové válce na místě malé rybářské vesnici, první zmínka o které byla v roce 1253.
To je místo, kde byl postavený první kostel na polském pobřeží. V roce 1380 obec byla předaná Cisterciáckému řádu, a patřila jemu během 1382-1772 r. V roce 1789 měla obec pouze 21 dům. V roce 1870 se počet obyvatel zvýšil na 1200. A s rozvojem průmyslu na počátku 20. století se počet obyvatel vzrostl z 1000 na 100 tisíc za pouhé tři roky (1923-1926)!
V naší době, Gdyně je oblíbenou turistickou destinací s četnými hotely, restauracemi, kavárnami a malým přístavem pro trajekty.