Trajekt z Malmo do Travemunde

Linka Malmo Travemunde spojuje Švédsko s Německo. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Finnlines. Plavba probíhá 19 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Malmo Travemunde se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Malmo - Travemunde

Průměrné ceny na trase Malmo Travemunde

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Malmo Travemunde je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Malmo

Švédské město Malmö je hlavním městem poloostrova Skåne. Město se změnilo po výstavbě unikátního Öresundského silničního a železničního mostu, klenoucí se nad mořskou úžinou mezi dánskou metropolí Kodaň a švédským Malmö. Kdysi upadající město tak bylo oživeno novými budovami, obchody, biotechnologickými a IT firmami. Navzdory tomuto rozvoji si město zachovalo svou příjemnou atmosféru a má celou řadu kulturních památek včetně muzea Moderna Musee Malmö, které sídlí v bývalé elektrárně a v němž jsou vystavena současná umělecká díla z celého světa. Ve městě je k dispozici široký výběr kvalitních restaurací, kaváren a barů.

Všechny městské muzea najdete pohromadě v prostoroch pevnosti Malmöhus, což je ideální pro toho, kdo plánuje navštívit vše v jeden den. Muzea zde pokrývají přírodní vědy, historii města nebo i výtvarné umění. Dalším místem, které stojí za návštěvu, je umělecká halaMalmö Konsthall proslulá využitím světla a prostoru ve své galerii.

Trajekty z přístavu v Malmö směřují do Travemünde v Německu.

Průvodce přístavem Travemunde

Travemünde je okres města Lübeck, nachází se na ústí řeky Trave v zátoce Lübeck. Travemünde vzniklo z pevnosti, která se nachází zde od 12. století, postavenou Jindřichem Levem, vévodou Saska, pro ochranu ústí Trave. On se stal městem v roce 1317 a v roce 1329 se stal majetkem svobodného města Lübeck, kterého od té doby vlastnil. Jeho zdi-opevnění byly zbořeny v roce 1807. Travemünde je také areál (od roku 1802) a největší německý přístav v Baltském moři s destinací ve Švédsku, Finsku a dalších pobaltských zemích.
Každý rok asi 1 milion cestujících projde trajektovým terminálem Travemünde, kteří směřují na výlet na pobřeží Baltského moře. Terminál je také kontaktním místem pro řadu luxusních výletních lodí z celého světa.