Trajekt z Paldiski do Kapellskaru

Linka Paldiski Kapellskar spojuje Estonsko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 9 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Paldiski Kapellskar se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Paldiski - Kapellskar

Průměrné ceny na trase Paldiski Kapellskar

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Paldiski Kapellskar je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Paldiski

Estonské přístavní město Paldiski se nachází na pobřeží Baltského moře na poloostrově Pakri na severozápadě země. Původně to byla švédská osada zvaná Ragervik, dokud zde Rusové v 18. století nepostavili vojenskou námořní základnu. Město se vyznačuje mnoha opuštěnými budovami v sovětském stylu. Nachází se 45 km západně od Tallinnu, ale je obývané množstvím etnických Rusů. Začátkem 60.let se město stalo školícím centrem sovětského námořnictva. V současnosti se zde nacházejí dva jaderné reaktory, které zaměstnávají 16 tisíc lidí. Vzhledem k jeho strategickému významu bylo město zcela obklopeno ostnatým drátem dokud z něj v roce 1994 neodešla poslední ruská válečná loď.

Dva přístavy ve městě získali v uplynulých letech velkou investiční podporu, a díky ní byly zafinancované nová kotviště a zařízení pro cestující. Pravidelně se odsud vyplavují trajekty do švédského Kapellskäru, trajektové spojení je I s finským Hanko a německým Lübeckem.

Průvodce přístavem Kapellskar

Kapellskär se nachází na východním pobřeží Švédska a je pravděpodobně nejlépe známý mezi místními obyvateli jako vstupní brána do Alandu a dál.