Trajekt z Tallinnu do Štokholm

Trajektová trasa Tallinn Štokholm spojuje Estonsko s Švédsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Tallink Silja se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 17 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti St Peter Line se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 16 hod.

Celkově je tu 8 plaveb týden na trase z Tallinn Štokholm mezi Estonsko a Švédsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Tallinnu do Štokholm

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Estonska do Švédska

Provozovatelé trajektů na trase Tallinn - Štokholm

  • Tallink Silja
    • 7 plaveb týdně 17 hod 15 min
    • Zjistit cenu
  • St Peter Line
    • 1 plavba týdně 16 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Tallinn Štokholm

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Tallinn Štokholm je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Tallinn

Helsinky, hlavní město Finska, se nachází v regionu Uusimaa na jihu země, na pobřeží Finského zálivu. Město leží asi 80 km severně od Tallinnu v Estonsku, 400 km severně od Stockholmu ve Švédsku a 300 km západně od Petrohradu v Rusku. Město je hlavním politickým, finančním, obchodním a kulturním centrem Finska. Zároveň je považováno za jedno z nejdůležitějších měst v severní Evropě.

Mezi oblíbené turistické atrakce ve městě patří největší helsinské Národní muzeum. Je zde velká sbírka historických artefaktů, které se datují do období pravěku až po současnost. Muzeum sídlí v středověkém hradě, což je také populární turistická atrakce. Městské muzeum, Národní galerie či Muzeum designu jsou další tři muzea ve městě, které stojí za návštěvu.

Přístav v Helsinkách je největší ve Finsku a druhý největší v severských zemích. Skládá se ze tří částí a 6 terminálů pro pasažéry. Trajekty se plaví do Stockholmu ve Švédsku, Travemünde v Německu a Tallinu v Estonsku.

Průvodce přístavem Štokholm

Nejstarší zmínku o Stockholmu lze nalézt v roce 1252, on zastával důležité místo v obchodování železem z dolů v Bergslagene. Město bylo postaveno na čtrnáctí malých, nesouvisejících mezi sebou ostrovech, odkud bylo možné zablokovat výjezd lodí na jezero Mälaren. Název města pochází ze švédského Stock - "pilíře, hromada" a Holme - "ostrov". Předpokládá se, že město bylo založeno jarlem Birgerem, zakladatelem dynastie Folkungů, za účelem obrany Švédska od mořských invazí cizích flotil a zastavit tak drancování města. V 17. století Švédsko se stalo jednou z nejmocnějších zemí v Evropě. V dnešní době Stockholm je moderní a technologicky vyspělé město.