Trajekt z Tallinnu do Štokholm

Trajektová trasa Tallinn Štokholm spojuje Estonsko s Švédsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Tallink Silja se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 17 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti St Peter Line se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 16 hod.

Celkově je tu 8 plaveb týden na trase z Tallinn Štokholm mezi Estonsko a Švédsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Tallinn - Štokholm

  • Tallink Silja
    • 7 plaveb týdně 17 hod 15 min
    • Zjistit cenu
  • St Peter Line
    • 1 plavba týdně 16 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Tallinn Štokholm

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Tallinn Štokholm je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Tallinn

Estonské město Tallinn se nachází na severu země, na pobřeží Finského zálivu. To je asi 80 km na jih od Helsinek, východně od švédského Stockholmu a západně od ruského Petrohradu. Staré město bylo přidáno na seznam světového dědictví UNESCO a v roce 2011 se Tallinn stal, společně s finským Turku, Evropským hlavním městem kultury. Tallinn představuje ekonomické a obchodní centrum Estonska, přičemž těží z liberální hospodářské politiky a má vysoce diverzifikovanou ekonomiku. Mezi hlavní oblasti ovšem patří IT, cestovní ruch a logistika.

Tallinnský přístav nabízí trajektovou přepravu do Finska a Švédska. Přístavními terminály projde každoročně cca 6 milionů cestujících, kteří oceňují mj. kvalitní vybavení, včetně obchodů, kaváren a salonků určených k odpočinku před vyplutím. Kromě trajektů přepravujících osoby zajišťuje přístav v letních měsících také výletní lodě a vysokorychlostní plavidla. Spoje mezi Tallinnem a Stockholmem či Helsinkami jsou dostupné denně, do ruského Petrohradu se potom vyplouvá dvakrát do týdne.

Průvodce přístavem Štokholm

Nejstarší zmínku o Stockholmu lze nalézt v roce 1252, on zastával důležité místo v obchodování železem z dolů v Bergslagene. Město bylo postaveno na čtrnáctí malých, nesouvisejících mezi sebou ostrovech, odkud bylo možné zablokovat výjezd lodí na jezero Mälaren. Název města pochází ze švédského Stock - "pilíře, hromada" a Holme - "ostrov". Předpokládá se, že město bylo založeno jarlem Birgerem, zakladatelem dynastie Folkungů, za účelem obrany Švédska od mořských invazí cizích flotil a zastavit tak drancování města. V 17. století Švédsko se stalo jednou z nejmocnějších zemí v Evropě. V dnešní době Stockholm je moderní a technologicky vyspělé město.