Atény (Pireus)
Egina
Trajekty do Sarónske ostrovy
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční

Trajekt z Atény (Pireus) do Egina

Trasa trajektu z Atény (Pireus) Egina spojuje Atény s Sarónske ostrovy i nyní je provozovaná 4 lodními společnostmi. Hellenic Seaways provozuje své plavby až 9 krát den, Anes Ferries 3 krát den, Saronic Ferries 8 krát den & Trajekt společnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozici 8 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 28 plavby den na trase z Atény (Pireus) Egina mezi Atény a Sarónske ostrovy, s 4 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Atény na Sarónske ostrovy
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Atény (Pireus) do Egina?

  Doba plavby trajektem z Atény (Pireus) do Egina je přibližně 56m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Kolik stojí trajekt z Atény (Pireus) do Egina?

  Cena trajektu z Atény (Pireus) do Egina se může lišit v závislosti na ročním období. Průměrná cena trajektu z Atény (Pireus) do Egina je 51 €.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Atény (Pireus) a Egina?

  Existuje 4 populárních provozovatelů trajektů pro Atény (Pireus) do Egina. Jedná se o
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries
  • Saronic Ferries
  • Aegean Flying Dolphins
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Atény (Pireus) do Egina?

  Rezervujte si trajekty z Atény (Pireus) do Egina prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Atény (Pireus) do Egina?

  Ano, můžete cestovat jako pěší cestující z Atény (Pireus) do Egina s
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries
  • Saronic Ferries
  • Aegean Flying Dolphins
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Atény (Pireus) do Egina?

  Ano, můžete cestovat vozidlem z Atény (Pireus) do Egina s
  • Anes Ferries
  • Saronic Ferries
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Atény (Pireus) do Egina?

  Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Hellenic Seaways
  • Anes Ferries
  • Saronic Ferries
 • Jaká je vzdálenost z Atény (Pireus) do Egina?

  Vzdálenost mezi Atény (Pireus) a Egina je přibližně 16 námořních mil.

Průvodce přístavem Atény (Pireus)

Řecké přístavní město Piraeus leží v Saronicském zálivu v oblasti Attiki a tvoří součást aténské městské oblasti, přičemž centrum Atén se od něj nachází asi 12 km. Středisko Piraeus je zpravidla přetíženo dopravou, kvůli čemuž není turisty vyhledávané. Oblast je vybavena tak, jak byste očekávali od města, které není turistické, tzn. banky, komerční budovy, pěší zóny, nákupní ulice atd. Okolí přístavu Zea Marina a přístavu Mikrolimano je pravděpodobně nejpřitažlivější částí města Piraeus s kvalitním výběrem restaurací, kaváren a barů.

Piraeus je hlavní přístav Řecka, je navíc největší v Evropě a třetí největší na světě. Není proto žádným překvapením, že se jedná o centrum řeckého námořního průmyslu se základnou jeho obchodního námořnictva. Po nedávné rekonstrukci se přístavní zařízení podstatně zlepšila a nyní zahrnují bankomaty, směnárny, restaurace, kavárny, bary a řadu cestovních kanceláří prodávajících palubní lístky. Destinace, kam trajekty směřují, jsou například ostrov Kréta, Kyklady, Dodekanské ostrovy, východní část Řecka a oblasti severního a východního Egejského moře.


Průvodce přístavem Egina

Řecký ostrov Egina (lat. Aegina) se nachází v Aiginskom zálivu (známý také jako Sarónský záliv) a patří do skupiny Sarónských ostrovů. Tím, že se nachází v blízkosti Atén (17 mil), je oblíbený u návštěvníků Řecka. Podle mýtu má ostrov své jméno podle nymfy, dcery boha řeky Asópos, do které se zamiloval Zeus a vzal si ji s sebou na ostrov. V letech 1827 až 1829, kdy Aegina bylo dočasné hlavní město nového řeckého státu, guvernér Ioannis Kapodistrias si dal postavit impozantní neo-klasické sídla, které sloužily jako jeho ústředí a dnes jsou důležitými turistickými atrakcemi. Na okraji města Aegina jsou půvabné vesničky s výrazným tradičním charakterem jako Kypseli, Agii a Vagia.

Trajekty z přístavu na ostrově se plaví do přístavu Pireus s časem plavby asi 40 minut s Flying Dolphin a 75 minut s konvenčním trajektem. Aegina je také spojena s ostrovy Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi a Anonyma.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.