Rezervujte si trajekt v Split

Přístav Split v Chorvatsku Vás spojí s přístavem Ancona v Itálii, je tu výběr z kolem 6 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase ze Splitu do Ancony je od 9 hodin, trasu provozuje společnost SNAV & Jadrolinija.

Mapa přístavu Split

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Split

Služby trajektové přepravy v Split

 • SNAV
  • 3 plavby týdně 9 hod 30 min
  • Zjistit cenu
 • Jadrolinija
  • 3 plavby týdně 9 hod
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Split

Split je druhé největší město v Chorvatsku, leží na jihozápadním pobřeží země, které hraničí s Jaderským mořem. Přístav spojuje zemi s Itálií, konkrétně s přístavem ve městě Ancona, které se nachází na italském východním pobřeží. Cesta trvá v rozmezí od 8 do 9 hodin.

Co dělat ve Splitu?

Chorvatsko v posledních letech kraluje turismu a Split představuje pravděpodobně jeho klenot. Pokud je Split stěžejní pro Chorvatsko, potom to stejné pro Split znamená Diokleciánův palác; úžasná architektonická struktura je doplněna o bohaté vybavení - obchody, restaurace, bary a kluby zdobí centrum dechberoucí infrastruktury. Obdivovat můžete zdi či věže, které vás vtáhnou do fascinující historie města, zastavit se však rozhodně musíte v některé z chorvatských restaurací s jejich typickou kuchyní. Stejně jako se Split pro mnohé návštěvníky stal jediným atraktivním místem v Chorvatsku, se i o paláci často hovoří jako o jediném důvodu, proč toto město navštívit.

Celé město je vyzdobeno barevnými domy a historickými památkami, obzvláště potom stará část města, která úspěšně vzdoruje požadavkům moderního cestovního ruchu a zůstává věrná svému autentickému dědictví. Architektura zajišťuje nejestetičtější ráz Splitu, hned v zápětí je Marjan Park; zeleň listí společně s tropickými rostlinami vytváří přirozeně exotický pocit. Po dni stráveném prohlídkou pamětihodností a obdivem přírodních krás se můžete vydat za poznáním proslulých barů a klubů, které každé léto lákají mnoho mladých lidí. Hlavní trasu vždy plní hluční dospělí, kteří si vychutnávají levný alkohol a radují se z taneční hudby.

Jaká je doprava ve Splitu?

Centrum je ucelené, proto se dá projít pěšky. Zbývající části města se dají projet na kole nebo v pronajatém automobilu. Autobusová doprava pokrývá většinu města.

Jak se dostat do přístavu Split

 • Split Trajektový Prístav Autem

  Z hlavné pevniny Chorvátska Split je lehko dostupný po A1 a pak E71. Pozdeji, aby ste se dostali do mesta, následujte silnici 8 až kým se dostanete na Poljicka Cestu a potom odbocte zlehka doprava na Kraja Zvonimira. Zustante na Kraja Zvonimira až dokud ta prejde do Obala Kneza Domagoja, která Vás navede celou cestou do trajektového prístavu Split.

 • Split Trajektový Prístav Vlakem

  Vlakové spojení je ze Splitu do Zagrebu (5 až 9 hodin) a Zadaru (6 hodin) prez Sibenik.

 • Split Trajektový Prístav Adresa

  Gat Sv Duje Bb Trajektni Term, HR - 2100 Split, Croatia

 • Ubytování v Split

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Split před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Split pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!