Porovnejte trajekty z Alžírsko do Francie
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Alžírsko

Velká země, Alžírsko bylo původně obýváno Berbery až do sedmého století, kdy Arabové dobyly severní Afriku. Berbeři pobývali hlavně v horských oblastech a odolávali šíření arabského vlivu, proto se podařilo zachovat velkou částku z jejich jazyka a kultury až po současnost. Dnes oni tvoří asi 20 procent z celkového počtu obyvatel.
Jako část turecké Osmanské říše z 16. století, Alžírsko bylo dobyto Francouzi v roce 1830. Země dostala status departementu s vlastními pravý. Boj za nezávislost začal v roce 1954 v čele s Národní osvobozeneckou frontou, která přišla k moci po nezávislosti v roce 1962. V roce 1990 v alžírské politice dominoval boj zahrnující vojenské a islámské militanty.
Nejrozšířenějším a oficiálním jazykem Alžírska je arabština, kterou mluví asi 80% populace, a stejně jak v celém arabském světě, v médiích a na oficiálních příležitostech se používá moderní spisovná varianta arabštiny. Asi 20% populace se identifikuje jako Berbeři, jsou rodilí mluvčí ne arabštiny, ale dialektu Tamazight.

O Francie

Je těžké zobecňovat Francii - jak kdysi poznamenal Charles de Gaulle, "jak by se dalo popsat zemi, která má 365 druhů sýra?"
Přesto je něco o této nádherné země, která přitahuje miliony milovníků la vie Français rok co rok.
Možná to je elegantními bulváry v Paříži, sjezdovkami v Alpách, osluněnými vinicemi a pláží, anebo kávou a croissanty v neprobádané vesnici?
Nebo snad je to prohlídka majestátného zámku Loiře, okouzlující životní styl Středomoří, nebo relaxační piknik v Provence, kde vzduch voní divokými bylinami a levandulí?
Zvažte také potěšení z dalších méně známých regionů, jako Franche-Comté, Gaskoňsko a Berry, hluboko v zeleném srdci Francie - regiony, jejíž ospalé vesnice nabízejí návštěvníkům možnost vyzkoušet si skutečný "douceur de vivre" z provinční Francie.

Nelze popřít, že Francie je země velkých kontrastů, které nabízejí nekonečný výběr lákavých destinacích, bohatou rozmanitost krajiny, kuchyně, počasí a národů, s výjimečným kulturním dědictvím.
Je snadné pochopit, proč Francouzi zůstávají doma po dobu své dovolené, a proč pak říkají své zemi La Belle France.

Trajekty z Alžírsko do Francie

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.