Finsko

Jak rezervovat trajekt z Finska do Estonska

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Finsko a Estonsko s nabídkou 18 plavby za den. Tallink Silja provozuje 4 trasy, Trajekty jezdí na lince Helsinki do Tallinnu 7 krát za den, Mariehamn do Tallinnu přibližně 4 krát týdně, Vuosaari do Muuga přibližně 11 krát týdně & Turku do Tallinnu přibližně 3 krát týdně. Viking Line provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Helsinki do Tallinnu 14 krát za týden & Mariehamn do Tallinnu přibližně 1 krát týdně. Eckerö Line provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Helsinki do Tallinnu 3 krát za den & Vuosaari do Muuga přibližně 9 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Finska to Estonsko.

Mapa trajektové trasy Finsko - Estonsko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Finsko do Estonsko

O Finsko:

Nejvíce kulturně izolovaná a nejméně pochopená Skandinávská země, Finsko je nezávislé až od roku 1917 poté, co bylo dominováno stovky let nejprve Švédy a pak carským Ruskem.

Finsko je převážně rovinatá země s obrovskými lesy a rybníky, ale má velké regionální rozdíly. Jih obsahuje nejméně dramatickou scenérii, ale hlavní město Helsinky má brilantní architekturu a nádherné sbírky národní historie a umění. Sahá od ruských hranic na východě do průmyslového města Tampere - obrovského kraje jezer, které poskytují přirozený dopravní prostředek pro dřevařský průmysl. Města leží na úzkých hřebenech mezi jezery, takže i hlavní výrobní střediska jsou zelená a snadno přístupná. Na sever odsud, Finsko se mění od plochého západního pobřeží Ostrobothnia do hustě zalesněného srdce oblasti Kainuu.

O Estonsko:

Estonsko je pobaltská země na severu Evropy, která se skládá z pevniny a více než 2000 ostrovů v Baltském moři.

Země se může pochlubit jednou z nejvyšších životních úrovní a nejrychleji rostoucích ekonomik v Evropě. Po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 se Estonsko stalo populární turistickou destinací.

Stejně jako samotná země i Tallinn se po vymanění zpod kontroly Sovětského svazu stal velmi zajímavým místem. Je známý svým okouzlujícím středověkým Starým městem, které patří k těm nejzachovalejším v severní Evropě, nebo pohádkově krásnými domy podél nekonečného výběru barů, restaurací a luxusních hotelů.

Pokud plujete do Estonska, v nabídce je mnoho trajektových tras z přístavech ve Skandinávii a Rusku - přes Finský záliv a Baltské moře. Tyto plavby jsou provozovány množstvím trajektových společností, které nabízejí různé plavební časy.