Porovnejte trajekty z Německo do Litva
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Německo

Po více než deseti letech po spojení, Německo a její návštěvníci sklízí plody jednoty. Obrovské investice do infrastruktury a služeb nejen vymazují stopy studené války, jizvy způsobené druhou světovou válkou také konečně mizí. Hodně se změnilo, ale je pravděpodobné, že vracející se návštěvníky budou stále nacházet věci, které vždycky měli rádi - restaurace, které nabízí obrovské porce Sauerbraten nebo zahrádky s ležákem a pšeničným pivem.

Jakmile přestanete se dívat na Německo v rámci východu a západu, pak ho uvidíte jak Němci, protože regiony se hodně liší dle nářečí, potravin a historii. Pro nejlepší dojem, navštivte co nejvíc oblastí.
Německo zvládá své bohatství dobře: Elegantní kouzlo velkoměst, malá městečka jako z pohlednice, inspirované pohanstvím slavnosti žne, bohatství umění a kultury, nádherné hrady a jemné víno ​​a pivo jsou tu pro vychutnání.

Hluboko v srdci Evropy, Německo mělo klíčový vliv na historii kontinentu. Od Karla Velikého a svaté římské Říše do Německé říši Otto von Bismarcka, nacismu a pádu Berlínské zdi, žádný jiný národ nevytvaroval Evropu tak, jak Německo - v nejlepším nebo nehorším významu.

O Litva

Na rozdíl od svých baltských sousedů, Litva si užila období nezávislosti. Odrazila invazi německého Řádu meče v roce 1236, a poté byly Litevci sjednocení do jednoho státu pod velkovévodou Gediminasem (1316-1341). Lublinská unie v roce 1569 znamenala počátek sjednoceného polsko-litevského státu Rzeczpospolita, který dosáhl svého vrcholu za vlády Štěpána Báthory. Velká severní válka 1700-1721, během které Rzeczpospolita, Švédsko a Rusko bojovali o kontrolu nad Baltským mořem, vedla k devastaci země, a na konci 18. století většina Litvy přešla pod ruský vliv. Povstání v roce 1830 a 1863 ohlásily nástup nacionalismu a kapitulace Ruska v 1. světové válce dovolila Litevcům získat jejich nezávislost, ačkoli již v roce 1940 byla Litva připojena k Sovětskému svazu.
Během Perestrojky koncem 80. let výzvy k autonomie přivedli k vyhlášení litevské nezávislosti v březnu 1990, mnohem dříve než ostatní pobaltské země. Boj o nezávislost zesílil 11.1.1991, kdy sovětští vojáci zabili čtrnáct lidí v televizní věži ve Vilniusu, ale konečně Litva získala nezávislost po rozpadu Sovětského svazu v srpnu 1991.

Trajekty z Německo do Litva

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.