Pelagické ostrovy

Jak rezervovat trajekt z Pelagické ostrovy na Sicílii

K dispozici jsou 2 trasy trajektů provozovány mezi Pelagické ostrovy a Sicílie s nabídkou 15 plavby za týden. Liberty Lines Fast Ferries provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Lampedusa do Porto Empedocle 5 krát za týden & Linosa do Porto Empedocle přibližně 5 krát týdně. Siremar provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Lampedusa do Porto Empedocle 2 krát za týden & Linosa do Porto Empedocle přibližně 3 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Pelagické ostrovy to Sicílie.

Mapa trajektové trasy Pelagické ostrovy - Sicílie

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Pelagické ostrovy do Sicílie

O Pelagické ostrovy:

Pelagické ostrovy se skládají ze třech malých ostrovů Lampedusa, Linosa a Lampione, leží jižně od Sicílie ve Středozemním moře.

Ačkoli je to italské souostroví, leží geograficky blíže k Africe než Itálii.
Lampedusa je největší ze třech ostrovů s počtem obyvatel cca 6000, Linosa má 400 obyvatelů, zatímco Lampione je neobydlený ostrov (i když má maják!).

Pelagické ostrovy se mohou pochlubit některými z nejlepších pláží v Itálii a nádherným čistým mořem, díky čemuž jsou oblíbený mezi milovníky potápění.

O Sicílie:

Sicílie je ostrov o rozloze 25 703 kilometrů čtverečních, který se nachází ve Středozemním moři. Tvoří jej devět provincií, hlavní město je Palermo.

Co dělat na Sicílii?
Právě Palermo je jednou z prvních destinací, kam turisté míří. Jedná se nejen o hlavní město Sicílie, ale také páté největší v celé Itálii. O zábavu proto nouze není - pro milovníky historie je zde mnoho rozličných kostelů či katedrál, přičemž za zmínku rozhodně stojí katedrála Santa Vergine Maria Assunta z 12. století, kterou najdete na náměstí Piazza Cattedrale, nebo kostel San Giovanni degli Eremiti, jehož součástí je pět orientálních kupolí. Významný je však i Normandský palác na Piazza Indipendenza. Za předpokladu, že vás moc historické památky nezajímají, zamiřte na místní trhy - ty nejznámější jsou Ballaro a Vucciría.

Překrásných památek je na celém ostrově bezpočet. Pokud jste se však vydali na dovolenou kvůli lovu fotografií míst zapsaných na Seznam světového dědictví UNESCO, neměli byste opomenout ani Údolí chrámů, kde se dochovaly pozůstatky řeckých chrámů, které v minulosti patřily k největším na světě. Tento archeologický areál se nachází v městečku Agrigento. Na zmíněném seznamu památek pod záštitou UNESCO je i nejvyšší evropská sopka Etna, na kterou se můžete vydat s průvodcem ve speciálním vozu, lanovkou nebo hezky pěšky.

Za památkami UNESCO se můžete vydat i lodí, konkrétně potom na Liparské ostrovy, které mají mj. černý písek na svých plážích. Největší ostrov tohoto souostroví, Lipary, má zajímavé historické centrum, které stojí za prozkoumání. Oblíbené ostrovy jsou také Stromboli (činná sopka) či Vulcano (kráter Gran Cratere, sirné jezírko).

Na Sicílii jedete bezpochyby kvůli překrásným písečným plážím, kterých je zde mnoho. Nedá se s určitostí říci, která je ta nejlepší. Uvádíme tedy alespoň několik jako příklad - Arenella a Fontane Bianche (poblíž města Syrakusy), vyhledávané jsou i ty v lokalitě San Vito Lo Capo (nedaleko města Trapani).

Jak se nejlépe dostat na Sicílii?
Na Sicílii míří trajekty společností Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines, Caronte & Tourist, Tirrenia. Vyplouvá se z různých míst a to mnohokrát za týden.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Sicílii?
Sicílie je součástí subtropického pásu, kde je středomořské klima s velmi teplými léty a mírnými zimami. Hlavní sezóna je zde v období letních prázdnin. Zajímavé je, že teplota vody často převyšuje teplotu vzduchu. Pokud se však chcete vyhnout davům turistů, zvolte si pro svou dovolenou na Sicílii jaro (duben - květen) nebo podzim (září - říjen).