Sporady

Jak rezervovat trajekt ze Sporad do Řecka

Pro trajekt ze Sporad do Řecka máte na výběr z hodně možností. K dispozici jsou 4 přepravní společnosti, které nabízejí 28 Trasy trajektů Skiathos do Volosu, Chora (Skopelos) do Alonissosu, Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi & Glossa (Skopelos), Alonissos do Chora (Skopelos), Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos) & Agnontas (Skopelos), Chora (Skopelos) do Alonissosu, Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi & Glossa (Skopelos), Alonissos do Chora (Skopelos), Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos) & Agnontas (Skopelos), Skiathos do Volosu, Alonissos, Chora (Skopelos), Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos), Agios Konstantinos & Glyfa, Chora (Skopelos) do Alonissosu, Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi & Glossa (Skopelos), Alonissos do Chora (Skopelos), Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos) & Agnontas (Skopelos), Skiathos do Volosu, Alonissos, Chora (Skopelos), Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos), Agios Konstantinos & Glyfa, Chora (Skopelos) do Alonissosu, Volos, Skiathos, Thessaloniki, Mantoudi & Glossa (Skopelos) & Skiathos do Volosu, Alonissos, Chora (Skopelos), Thessaloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos), Agios Konstantinos & Glyfa.

Nejrychlejší cesta mezi Sporady a Řecko je Skiathos do Glossy (Skopelos) s dobou plavby přibližně 15 minut. S tolika plavbami v nabídce to usnadňujeme tím, že porovnáváme všechny podobné trasy pouze v jednom vyhledávání, takže můžete rychle a snadno najít přesně to, co hledáte.

Mapa trajektové trasy Sporady - Řecko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Sporady do Řecko

O Sporady:

Řecké ostrovy Sporady tvoří skupina asi 24 ostrovů při východním pobřeží Řecka, z nichž jen několik jsou obytné.

Sporady jsou jednou z nejzelenějších oblastí ve Středomoří, a jejich země jsou pokryté pohoří s borovými lesy, které rostou i na některých z nejlepších pláží v Egejském moři. Mnohé z pláží Sporad obdržely Modrou vlajku, což potvrzuje, že patří k nejčistším v Evropě.

O Řecko:

Oficiálně Řecká republika, častěji však jen Řecko, se nachází v jižní části Evropy, konkrétně na jihu Balkánského poloostrova. Zemi tvoří nejen evropská pevnina, ale také mnoho ostrovů v Egejském, Středozemním, Krétském, Jónském a Thráckém moři. Mezi řecké sousedy, co se pevniny týče, patří státy jako Albánie, Bulharsko, Makedonie, Turecko.

Co dělat v Řecku?
Řecko je považováno za kolébku západní civilizace a místo zrození demokracie, sportu (zejména jako rodiště olympijských her) a umění, především divadlo. Tato země má velmi dlouhou a mimořádně bohatou historii, o které svědčí místní památky. Vzhledem k tomu, že mnoho z nich je jedinečných, bylo osmnáct z řeckých míst zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO - jmenovitě potom chrám Akropolis, divadlo Epidauros, Apollónův chrám v Bassai, Archeologická lokalita v Delfách, města (Rhodos, Mystras, Soluň), Kláštery Meteora, Hora Athos, Archeologická naleziště v Olympii, ostrovy Délos a Pátmos, kláštery (Dafnion, Hossios Loukas, Nea Moni), Pythagoreion a Héraion na Samu, Archeologická naleziště ve Vergině, archeologické lokality Mykény a Tíryns, Historické centrum Korfu, Archeologická lokalita Filippi.

Kromě památek však do Řecka míříte pravděpodobně kvůli pláži, kterých má tato země v nabídce hned několik. Mezi ty nejvyhledávanější potom patří Elafonisi beach, Matala, Balos, Vai v Lassithi.

Lákavá je i zdejší gastronomie, počínaje tradičně předkrmem Saganaki (grilovaný sýr), Skordalia (pyré z brambor, česneku a oleje), Taramasalata (rozmixované kapří jikry). Co se polévek týká, typická je fazolová Fasolada, popřípadě Avgolemono (s vaječným žloutkem a citrónovou šťávou). Určitě jste už někdy slyšeli (či doma připravovali) Tzatziki nebo Řecký salát. Z hlavních chodů je skoro nutnost vyzkoušet alespoň jednu z následujících pochoutek - Souvlaki (špíz s rajčaty), Dolmades (listy naplněné rýží s masem), Musaka (maso zapečené s rajčaty a lilky), Stifado (králičí maso dušené na rajčatech s cibulí), Pastitsio (zapečené těstoviny). Pro vegetariány je potom vhodné Spanakorizo (dušený špenát s rýží), Gemista (např. papriky či rajčata plněná rýží) nebo tzv. Strapatsada, což jsou míchaná vajíčka s rajčaty a sýrem. Na závěr nezapomeňte ani na dezert - například Baklava či Chalva.

Kromě řeckých pálenek Metaxa či Ouzo stojí za vyzkoušení místní víno. Jen několik málo kilometrů od přístavu Patras funguje přes 150 let vinařství zvané Achaia Clauss. K dostání jsou zde skvělá suchá bílá vína, toto místo je však nejznámější pro dezertní Mavrodafni, které zraje minimálně tři roky v dubových sudech a které připomíná portské.

Jak se nejlépe dostat do Řecka?
Vzhledem k oblíbenosti této destinace zde operuje více než jen jedna lodní přepravní společnost. Vybrat si můžete z trajektů přepravců jako je například Minoan Lines, Anek Superfast, Ventouris Ferries, Grimaldi Lines. Plavby probíhají celoročně, s rozličnou délkou cesty (vyplouvá se z mnoha přístavů).

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Řecka?
Pro Řecko je typické středomořské podnebí, přičemž hlavní sezónu představuje červenec a srpen, kdy se místní teploty pohybují kolem 34°C ve stínu. Déšť je zde ojedinělý, bouřky jsou maximálně jednodenní.