Trajekt z Travemunde do Malmo

Linka Travemunde Malmo spojuje Nemecko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Finnlines. Plavba probíhá 19 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Travemunde Malmo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Travemunde do Malmo

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Nemecko do Švédska

Provozovatelé trajektů na trase Travemunde - Malmo

  • Finnlines
    • 19 plaveb týdně 8 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Travemunde Malmo

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Travemunde Malmo je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Travemunde

Travemünde je okres města Lübeck, nachází se na ústí řeky Trave v zátoce Lübeck. Travemünde vzniklo z pevnosti, která se nachází zde od 12. století, postavenou Jindřichem Levem, vévodou Saska, pro ochranu ústí Trave. On se stal městem v roce 1317 a v roce 1329 se stal majetkem svobodného města Lübeck, kterého od té doby vlastnil. Jeho zdi-opevnění byly zbořeny v roce 1807. Travemünde je také areál (od roku 1802) a největší německý přístav v Baltském moři s destinací ve Švédsku, Finsku a dalších pobaltských zemích.
Každý rok asi 1 milion cestujících projde trajektovým terminálem Travemünde, kteří směřují na výlet na pobřeží Baltského moře. Terminál je také kontaktním místem pro řadu luxusních výletních lodí z celého světa.

Průvodce přístavem Malmo

Malmö se nachází v jižní části Švédska, je třetí největší město v zemi, pokud jde o populace, po Stockholmu a Göteborgu.
Malmö bylo jedním z prvních a nejprůmyslovějších měst Skandinávie, ale měl potíže přizpůsobit se post-industrialismu.
Po stavbě mostu Öresund, Malmö prošel zásadní transformací s působivým architektonickým řešením a nyní láká nové biotechnologie a IT firmy, a také studenty na místní univerzitu. Je to skutečně mezinárodní město, v Malmö žije asi 300 000 lidí asi 170 různých národností.