COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Travemunde - Malmo je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Travemunde do Malmo

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Německa do Švédsko

Provozovatelé trajektů na trase Travemunde - Malmo

    • 19 Sailings Weekly 8 hr 45 min
    • Get price

Trajekt z Travemunde do Malmo

Linka Travemunde Malmo spojuje Německo s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Finnlines. Plavba probíhá 19 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 8 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Travemunde Malmo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Travemunde

Německé město Travemünde se nachází v těsné blízkosti města Lübeck a leží u ústí řeky Trave v Lübeckém zálivu. Město bylo založeno ve 12. století Jindřichem Lvem, vévodou Saska, a to jako pevnost, která chránila ústí řeky Trave. Travemünde bylo později vylepšeno Dánskem a městem, v dnešním slova smyslu, se stalo v roce 1317. Travemünde nyní představuje největší německý trajektový přístav v Baltském moři a již od počátku 19. století je populární mezi turisty. Mezi oblíbené městské zajímavosti se řadí například maják, jehož historie se datuje do roku 1539, což z něj činí nejstarší maják podél německého pobřeží Baltského moře. Další tamní zajímavostí je muzejní loď Flying P-Liner Passat, která je zakotvena v ústí řeky Trave. Hlavní ulice Vorderreihe a pobřežní promenáda je nepřístupná pro motorová vozidla. Z toho důvodu jezdí do centra hlavně autobusy, pro které je stěžejní vlaková stanice, která funguje jako místní spojka mezi jednotlivými linkami. Jízda na kole nebo chůze je obvykle považována za nejvýhodnější formu dopravy v Travemünde, neboť většina tamních ulic je úzká a často přetížená vozidly s nezkušenými řidiči.

Trajekty míří z přístavu do Švédska, Finska, Ruska, Lotyšska a Estonska.


Průvodce přístavem Malmo

Švédské město Malmö je soustředěno kolem starého centra (Old Town), které je známé jako Gamla Staden a je ohraničeno krásným vodním kanálem. V této oblasti jsou tři náměstí obklopená obchody a restauracemi, které turisté mají v oblibě. Náměstí se jmenují Stortorget (v překladu Velké náměstí), Lilla Torg (česky Malé náměstí) a Gustav Adolfs Torg (náměstí Gustava Adolfa). Dalšími oblíbenými atrakcemi města jsou zámek Malmö z 15. století, který je tamními obyvateli nazýván Malmöhus Slott, radnice s výhledem na Stortorget a Turning Torso, což je nejvyšší budova ve Skandinávii, která svým vzhledem zaujma na první pohled. Podle některých lidí se však jedná o bizardní stavbu. Město představuje perfektní základnu, z níž můžete například díky jednodenním výletům prozkoumat další části Švédska. Tuto variantu volí značná část turistů, neboť je poměrně pohodlná.

Historie města sahá až do roku 1275, kdy bylo Malmö vnímáno jako přístaviště či trajektová spojka pro arcibiskupa města Lund.

Trajekty z přístavu v Malmö směřují do Travemünde v Německu.