COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

La Meridionale

La Meridionale provozuje mnoho plaveb mezi jižní Francií a ostrovem Korsika ve Středozemním moři.

Společnost La Compagnie Méridionale de Navigation byla založena v roce 1931, kdy se Henri a Félix Rastit oženili v regionu Balagne s dcerami majitele lodi jménem Giovanni de Cassano.

Společnost La Compagnie Méridionale de Navigation byla založena v roce 1931, kdy se Henri a Félix Rastit oženily s dcerami majitele lodi Gianonni de Cassano v Balagne, která se v roce 1998 jednoduše přejmenovala na La Méridionale. Společnost se nejprve zaměřila na převoz zboží, osobní doprava z francouzské pevniny na Korsiku byla zavedena v roce 1988. Pánové se stali prvními francouzskými vlastníky lodi ve Středomoří, kteří provozovali osobní přepravu a kteří získali v roce 1996 mezinárodní certifikát kvality a v roce 2009 potom ocenění za zavedení systému environmentálního managementu.

Trajekty plující na/z Korsiky jsou pojmenovány Piana, Girolata a Kalliste. Tato plavidla přepraví každý rok přibližně 300 tisíc cestujících a více než 100 tisíc vozidel, a to do měst Ajaccio, Bastia a Propriano. Lodě vyplouvají dvanáctkrát týdně a na palubě je k dispozici vše potřebné pro příjemnou cestu - přátelský personál, kvalitní jídlo z čerstvých surovin, rozlehlé paluby, místní hudbu, prostorné kajuty, salonky a kino.

Direct Ferries porovnává jízdní řády trajektů a cenové nabídky na základě Vašich kritérií. Navíc je zde k dispozici možnost porovnat nabídku společnosti La Meridionale s ostatními lodními přepravci, a to během jednoho vyhledávání.

Porovnejte ceny a jízdní řády La Meridionale s alternativními dopravci a získejte tak tu nejvýhodnější variantu, a to ještě před samotnou rezervací jízdenky.