COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Caen - Portsmouth je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Caen - Portsmouth

    • 3 Sailings Daily 5 hr 45 min
    • Get price

Trajekt z Caen do Portsmouth

Linka Caen Portsmouth spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Caen Portsmouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Caen

Caen je město na severozápadě Francie a je největším městem Normandie. Toto přístavní město se nachází 15 km od Lamanšského průlivu a asi 2 hodiny jízdy autem od Paříže. Turisté zde mohou vidět hrad postavený kolem roku 1060 Vilémem Dobyvatelem, který si podmanil Anglii v roce 1066 (hrad byl odevzdán Francii v roce 1204). Je to jeden z největších středověkých hradů v západní Evropě.

Pro návštěvníky, kteří hledají klidnější způsob trávení času je doporučována návštěva Jardin Botanique de Caen. Je to botanická zahrada a arboretum, ve které najdete více než 8000 druhů rostlin.

Caen využívá přístav Ouistreham, který leží u ústí kanálu Caen, v místě, kde se vlévá do kanálu La Manche. Trajektový terminál je vzdálen asi 15 km od centra města a pro pěší cestující jsou k dispozici celodenní autobusové transfery. Trajekty z přístavu se plaví do Portsmouthu na jižním pobřeží Anglie.


Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.