Trajekt z Caenu do Portsmouthu

Linka Caen Portsmouth spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Caen Portsmouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Caen - Portsmouth

Průměrné ceny na trase Caen Portsmouth

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Caen Portsmouth je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Caen

Caen je město na severozápadě Francie a je největším městem Normandie. Toto přístavní město se nachází 15 km od Lamanšského průlivu a asi 2 hodiny jízdy autem od Paříže. Turisté zde mohou vidět hrad postavený kolem roku 1060 Vilémem Dobyvatelem, který si podmanil Anglii v roce 1066 (hrad byl odevzdán Francii v roce 1204). Je to jeden z největších středověkých hradů v západní Evropě.

Pro návštěvníky, kteří hledají klidnější způsob trávení času je doporučována návštěva Jardin Botanique de Caen. Je to botanická zahrada a arboretum, ve které najdete více než 8000 druhů rostlin.

Caen využívá přístav Ouistreham, který leží u ústí kanálu Caen, v místě, kde se vlévá do kanálu La Manche. Trajektový terminál je vzdálen asi 15 km od centra města a pro pěší cestující jsou k dispozici celodenní autobusové transfery. Trajekty z přístavu se plaví do Portsmouthu na jižním pobřeží Anglie.

Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.