COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dieppe - Newhaven je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Dieppe - Newhaven

    • 3 Sailings Daily 4 hr
    • Get price

Trajekt z Dieppe do Newhaven

Linka Dieppe Newhaven spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Dieppe Newhaven se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Dieppe

Dieppe je přístavní město v departementu Seine-Maritime, v regionu Horní Normandie v severní Francii. Město se nachází na pobřeží Lamanšského průlivu, při ústí řeky Arques, která je známá svými hřebenatkami. Jednou z atrakcí města je zámek Chateau de Dieppe, který nyní funguje jako muzeum a výstavní prostor. Sbírka muzea, zaměřená na námořní historii města, zahrnuje sochy ze 17. a 18. století, nábytek a dokumenty o Camille Saint-Saëns. Ve městě je také náměstí Square du Canada, které se nachází v blízkosti hradu, kde byl nedávno postaven památník připomínající dlouholetý vztah města Dieppe a Kanady.

Podél přístavu se táhne krásná promenáda, ze které se dají pozorovat lodě kotvící v přístavu. Město je známé svými mořskými plody. Místní specialitou je "marmite diepoise" (dušené maso ryb a mořských plodů vařené se smetanou, jablečným moštem a cibulí, lehce ochucené kořením) nebo "moules marinière" (slávky na víně se šalotkou a smetanovou omáčkou).

Dieppe má přístav, který je přímo spojen s přístavem Newhaven na jižním pobřeží Anglie, nacházející se při ústí řeky Ouse ve východním Sussexu. Trajekty společnosti LD Lines jezdí do Newhaven dvakrát denně.


Průvodce přístavem Newhaven

Newhaven měl nazvu Meeching až do 16. století, kdy hrozná bouře změnila proud řeky Ouse a tak se vytvořil Newhaven.
Přes přístav se přepravovaly wealdenský dub, vína a lihoviny z kontinentu, a také desky ledu z Pobaltí. Město vzkvétalo z loděnic a pivovaru. Železnice dosáhla území Newhavenu v roce 1840, a první trajektová linka se objevila brzy poté, což poskytlo nejkratší cestu mezi Londýnem a Pařížím. Trajektová doprava a bitva o Dieppe posílila vazby mezi Newhavenem a Dieppem. Každý rok starosta Dieppe je hostem Newhavenu na zádušní mši o 1000 kanadských a spojeneckých vojáků, kteří byli zabiti na pobřeží. Vzpomínka na nich je zachována v působivém žulovém pomníku v přístavu.