COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Le Havre - Portsmouth je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Le Havre - Portsmouth

    • 5 Sailings Weekly 5 hr 29 min
    • Get price

Trajekt z Le Havre do Portsmouth

Linka Le Havre Portsmouth spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 29 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Le Havre Portsmouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Le Havre

Le Havre je přístavní město v Normandii na severozápadě Francie, které leží na pravém břehu ústí řeky Seina. Je známé hlavně jako druhý největší francouzský přístav (po Marseille), ale nachází se zde i největší kontejnerový přístav země. Město bylo po škodách z druhé světové války přestavěno, přičemž mnoho z jeho poválečných staveb je dílem architekta Auguste Perret. Nová poválečná architektura se může zdát některým lidem brutální, ale je nutno říci, že je unikátní. Je zde několik zajímavých staveb, které stojí za to vidět. V roce 2005 se dostalo město na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Přístav Havre má dva trajektové terminály. Terminál de Grand Bretagne (britský terminal) je stále v provozu, ale irský terminál již není využíván. V přístavu je obchod, kavárna a směnárna a na ulici Boulevard Clemanceau je místo, kde Vám poskytnou turistické informace. Trajekty se z přístavu plaví i do Portsmouthu.


Průvodce přístavem Portsmouth

Portsmouth je hlavní britská námořní základna, která se nachází v hrabství Hampshire na břehu průlivu Solent, který odděluje Anglii od ostrova Wight. Staří Římané postavili zde pevnost, jejíž ruiny jsou stále zachovány. Portsmouth se nejvíce vyvinul pod nadvládou Tudorů, kdy byl založen lodním dok, prospívající i v naší době. Dnes Portsmouth je velké průmyslové město a přístav přijímá fregaty a trajekty, které spojují město s ostrovem Wight.
Starý Portsmouth, který se nachází kolem původního přístavu, zachovává některé z Gregoriánských a trochu Tudorovských rys. Na východě se nachází Southsea - rezidenční areál předměstí s oblázkovou pláží a spoustou penzionů.