Trajekt z Cherbourgu do Poolu

Linka Cherbourg Poole spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 10 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Cherbourg Poole se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Cherbourg - Poole

Průměrné ceny na trase Cherbourg Poole

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cherbourg Poole je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Cherbourg

Cherbourg je město, které najdete na poloostrově Cotentin na severozápadě Francie. Cherbourg má dlouhou historii - Vikingové, kteří ho napadli v 9. století, napomohli k vybudování tamního přístavu. Za éry Napoleona byl přístav opevněn, aby se obyvatelé ubránili britským námořním útokem. Podvodní překážky v okolí přístavu byly postupně nahrazeny hromadami zdiva. Práce začaly v roce 1784 a byly ukončeny v roce 1850, dlouho po Napoleonově porážce v Bitvě u Waterloo.

Mezi památky města patří Cité de la Mer (v překladu město moře), což je muzeum věnované námořní historii. Muzeum bylo otevřeno v roce 2002 a sídlí v areálu přístavu Cherbourg. Návštěvníci města se také mohou procházet po Jardin de la Roche Fauconniere, což je soukromá botanická zahrada, která se nachází v Parc de la Fauconniere. Byla založena v roce 1870 v má asi 3400 exemplářů, včetně mnoha z jižní polokoule.

Průvodce přístavem Poole

Poole je pobřežní přístavní město a turistická destinace v hrabství Dorset v jižní Anglii. Známý pro svůj velký přírodní přístav, který se nachází na břehu Lamanšského průlivu.

Oblast Poole byla osídlena již před 2000 lety.

Poole hraničí s jedním z největších středisek v Anglie - Bournemouth, a je to ráj pro jachtaře. Poole byl známý již ve 12. století, přistav byl zapojen do obchodu vlny. V 18. století se stal významným přístavem, spojující Anglii s Evropou pro nákladní a osobní dopravu. Odtud začali svou cestu spojenci pro Den D.