Trajekt z Roscoffu do Plymouthu

Linka Roscoff Plymouth spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 9 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Roscoff Plymouth se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Roscoff - Plymouth

Průměrné ceny na trase Roscoff Plymouth

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Roscoff Plymouth je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Roscoff

Otevření hlubinného přístavu na Roscoffu v roce 1973 bylo součástí obecného pokusu o oživení ekonomiky Bretoni. Trajektové služby do Plymouth a Corku jsou určeny nejen pro atrakcí turistů, ale také pro oživení tradiční obchodní vazby mezi keltskými národy Bretaně, Irska a jihozápadní Anglii. Ve skutečnosti, Roscoff již dlouho je významným přístavem. Právě tady Marie, královna Skotů, přistála v roce 1548 na cestě do Paříže pro zasnoubení s Francois, synem a dědicem Jindřicha II.
Nicméně sám o sobě Roscoff je malým letoviskem, kde se téměř všechny činnosti soustředěny v ulici Gambetta a v starém přístavu, jinak ulice jsou plné domovů důchodců a veřejných institucí.

Průvodce přístavem Plymouth

Plymouth je město v jihozápadní Anglii v hrabství Devon. Nachází se na ústí řeky Plym a Tamar, a nachází se v jedném z největších a nejpozoruhodnějších přírodních zálivů na světě "Plymouth Sound". Město má bohatou námořní minulost, bylo jedním ze dvou nejdůležitějších základen Královského námořnictva Velké Británie. Tento faktor udělal ze města terč během druhé světové války. Po zničení loděnic a centra města bombardováním v roce 1941, byl Plymouth přestavěn architektem Patrickem Abercrombie a nyní je jedním z mála zbývajících námořních loděnic ve Spojeném království a největší námořní základnou v západní Evropě. Mezi významné památky města patří Strážná věž, odkud poutníci vyrazili do Nového světa v roce 1620.