COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Harwich - Hook of Holland je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Nizozemska

Provozovatelé trajektů na trase Harwich - Hook of Holland

    • 14 Sailings Weekly 7 hr 15 min
    • Get price

Trajekt z Harwich do Hook of Holland

Linka Harwich Hook of Holland spojuje Anglie s Nizozemsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Stena Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 7 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Harwich Hook of Holland se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Harwich

Harwich je přístavní město v anglickém hrabství Essex, které leží na pobřeží Severního moře, při ústí řek Stour a Orwell. Strategická poloha města u moře znamená, že civilní a vojenské loďstvo mají v Harwichu dlouholetou tradici. V roce 1652 se město stalo námořní základnou a bylo opevněno pevnostmi Harwich Redoubt, Beacon Hill Battery and Bath Side Battery. Centrum má mnoho historických budov a bylo prohlášeno za památkovou rezervaci.

Ve městě žili i někteří známí lidé, jako například Christopher Jones, majitel a kapitán lodi Mayflower, diarista Samuel Pepys, který byl poslancem za město a Christopher Newport, který založil město Jamestown ve Virginii.

Trajekty z přístavu se plaví do města Esbjerg (Dánsko) a do města Hook of Holland (Holandsko). V přístavu najdete čekací salonky, obchody, směnárna, kavárny a restaurace. Jsou zde také k dispozici vodní taxíky a trajektové linky z Harwich do Shotley a Felixstowe. V přístavu také kotví výletní lodě, které se plaví do destinací ve Středomoří, Baltském moři a dále.


Průvodce přístavem Hook of Holland

Hook van Holland je nejen velmi rušný přístav, ale resort, který je někdy nazýván "Rotterdam na moři". Během druhé světové války sloužil jako důležitý námořní přístav pro německou armádu. Umístění tohoto přístavu je charakteristické pro nizozemské a belgické pobřeží: velká populace a malé množství půdy, pobřeží má dva účely: navigace trajektů a rekreace pro turisty v létě. Holanďané jsou tak pečlivé, že se jim podařilo skrýt práci loděnice od letoviska. Přístav se nachází v blízkosti Europoortu a Rotterdamu, a lodě jsou tak blízko ke břehu, že můžete dotknout se je rukou - a to přitahuje mnoho návštěvníků. Okres Hook van Holland má rozlohu 16,7 km² (z toho 13,92 km² pevnina). Má nekonečné možnosti pro zábavu a potěšení, ať už je to několik kilometrů pláží, jízda na kole nebo procházky v přírodě.