COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Newcastle - Amsterdam je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Nizozemska

Provozovatelé trajektů na trase Newcastle - Amsterdam

    • 7 Sailings Weekly 15 hr 45 min
    • Get price

Trajekt z Newcastle do Amsterdam

Linka Newcastle Amsterdam spojuje Anglie s Nizozemsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 15 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Newcastle Amsterdam se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Newcastle

Přístav Newcastle je umístěn asi 16 kilometrů východně od centra města, na severním břehu řeky Tyne. Společnost DFDS Seaways provozuje denně trajektovou dopravu do Amsterdamu v Nizozemsku, která trvá přibližně 15 hodin. Terminály určené cestujícím byly nedávno zrekonstruovány a nabízejí veškeré obvyklé vybavení včetně speciálních chodníků, mnoha odbavovacích pultů či automatické manipulace se zavazadly.

Newcastle tvoří součást severovýchodní Anglie, je dobře známý díky své historii související s těžbou uhlí i jako důležité centrum pro obchod s vlnou. Přístav Newcastle byl i s loděnicí jednou z největších staveb 16. století na světě.

Mezi ikonické značky města patří fotbalový klub Newcastle United Football Club, Newcastle Brown Ale a most Tyne Bridge. Železniční síť je v Newcasle známá jako metro, které funguje po obou stranách řeky, spojuje mnoho míst včetně města Gateshead a pláží Whitley Bay a Tynemouth.


Průvodce přístavem Amsterdam

Amsterdam je kulturním městem Nizozemska, které se nachází na březích dvou řek - Amstel a Ij. Město, založené ve 12. století jako malá rybářská vesnice na břehu řeky Amstel, v naší době je největším městem v zemi, její finančním a kulturním centrem. Středověké jádro města je hrdé na svůj noční život s mnoha bary, restauracemi a obchody. V Amsterdamu je největší historické centrum v Evropě, které se datuje 17. stoletím, zlatým věkem Nizozemska. V té době bylo postaveno mnoho kanálů kolem historického centra města, které stále vymezují jeho rozložení a vzhled. Mnoho krásných domů a budovy postavené podél kanálů, ve většině z nich žijí lidí, nebo jsou tam kancelářské prostory. Některé budovy postupně klesají, protože jsou postaveny na kůlech v bažinaté půdě.