Trajekt z Newcastlu do Amsterdamu

Linka Newcastle Amsterdam spojuje Anglie s Nizozemsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 15 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Newcastle Amsterdam se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Newcastle - Amsterdam

Průměrné ceny na trase Newcastle Amsterdam

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Newcastle Amsterdam je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Newcastle

Přístav Newcastle je umístěn asi 16 kilometrů východně od centra města, na severním břehu řeky Tyne. Společnost DFDS Seaways provozuje denně trajektovou dopravu do Amsterdamu v Nizozemsku, která trvá přibližně 15 hodin. Terminály určené cestujícím byly nedávno zrekonstruovány a nabízejí veškeré obvyklé vybavení včetně speciálních chodníků, mnoha odbavovacích pultů či automatické manipulace se zavazadly.

Newcastle tvoří součást severovýchodní Anglie, je dobře známý díky své historii související s těžbou uhlí i jako důležité centrum pro obchod s vlnou. Přístav Newcastle byl i s loděnicí jednou z největších staveb 16. století na světě.

Mezi ikonické značky města patří fotbalový klub Newcastle United Football Club, Newcastle Brown Ale a most Tyne Bridge. Železniční síť je v Newcasle známá jako metro, které funguje po obou stranách řeky, spojuje mnoho míst včetně města Gateshead a pláží Whitley Bay a Tynemouth.