COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Hull - Rotterdam je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Nizozemska

Provozovatelé trajektů na trase Hull - Rotterdam

    • 7 Sailings Weekly 11 hr
    • Get price

Trajekt z Hull do Rotterdam

Linka Hull Rotterdam spojuje Anglie s Nizozemsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Ferries. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Hull Rotterdam se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Hull

Anglické město Hull, popř. oficiální název Kingston upon Hull, se nachází v honosném kraji East Riding of Yorkshire, na severovýchodě Anglie. Město včetně přístavu leží na břehu řeky Hull, která ústí do řeky Humber, asi 40 km od Severního moře. Historie města sahá až do 12. století, kdy mnichové z Meaux Abbey potřebovali přístav pro export vlny, kterou shromáždili v jejich panství.

Dnešní město Hull se značně liší od toho v minulosti, v posledních několika letech navíc prošlo rekonstrukcí. Město bylo vyhlášeno za britské Město kultury pro rok 2017, a to díky velké míře kulturního i sportovního dědictví. Návštěvníci by neměli zapomenout prozkoumat Staré město a muzeum (Museum Quarter), Hull Marina a akvárium The Deep, které patří k největším na světě a nachází se na Sammy's Point. Z pohledu sportovních nadšenců je toto město známé díky fotbalovému týmu Premier League, fotbalovému klubu Hull City a týmu Super League Rugby nebo Hull FC Rugby Club.

Trajekty odjíždějí z přístavu do Rotterdamu, nizozemského Europortu, s přejezdem trvajícím mezi 10 a 11 hodinami. Vyplouvá se rovněž do Zeebrugge v Belgii, přičemž cesta trvá cca 14 hodin, a do finského města Hamina (každý týden).


Průvodce přístavem Rotterdam

Holandské město Rotterdam je po Amsterodamu druhým největším městem v Nizozemsku, které návštěvníkům nabízí jedinečný pohled, neboť většina budov je poválečných kvůli tomu, že byly poškozeny nebo zničeny během druhé světové války. Nedávné projekty zaměřené na rozvoj města přetvořily Rotterdam a dodaly mu tak nový nádech. Rotterdam má stylovou architekturu i strukturu, kam se řadí například vyhlídková věž Euromast se svou restaurací, z níž je neskutečný výhled na tamní panorama a kde rozhodně nemůžete chybět. V nabídce je mnoho kulturních památek, z nichž si můžete vychutnat například Museumpark, kde se nachází hned několik městských muzeí. Nechybí ani Kunsthal Art Gallery, jedna z nejlepších galerií ve městě, kde se každoročně koná množství výstav. Tuto galerii najdete v jižní části muzejního parku.

Ve městě je i Námořní muzeum, které oslavuje nizozemskou bohatou námořní historii a které obsahuje zajímavé exponáty včetně několika modelů. Je zde navíc i Openlucht Binnenvaart Museum, ve kterém se nachází velká sbírka historických lodí a které se nachází poblíž muzea Mariniers Museum na ulici Wijnhaven.

Trajektové služby směřují z Rotterdamu do Hull ve Velké Británii.