COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Štokholm - Mariehamn je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Švédska do Alandy

Provozovatelé trajektů na trase Štokholm - Mariehamn

    • 21 Sailings Weekly 5 hr 25 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 5 hr 25 min
    • Get price

Trajekt z Štokholm do Mariehamn

Trajektová trasa Štokholm Mariehamn spojuje Švédsko s Alandy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Viking Line se plaví 21 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 5 hodin 25 minut. zatímco Trajekty společnosti Tallink Silja se plaví 3 krát za den, plavba trvá od 5 hodin 25 minut.

Celkově je tu 42 plaveb týden na trase z Štokholm Mariehamn mezi Švédsko a Alandy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Štokholm

Nejstarší zmínku o Stockholmu lze nalézt v roce 1252, on zastával důležité místo v obchodování železem z dolů v Bergslagene. Město bylo postaveno na čtrnáctí malých, nesouvisejících mezi sebou ostrovech, odkud bylo možné zablokovat výjezd lodí na jezero Mälaren. Název města pochází ze švédského Stock - "pilíře, hromada" a Holme - "ostrov". Předpokládá se, že město bylo založeno jarlem Birgerem, zakladatelem dynastie Folkungů, za účelem obrany Švédska od mořských invazí cizích flotil a zastavit tak drancování města. V 17. století Švédsko se stalo jednou z nejmocnějších zemí v Evropě. V dnešní době Stockholm je moderní a technologicky vyspělé město.


Průvodce přístavem Mariehamn

Mladé město Mariehamn bylo založeno v roce 1861, kdy Finsko a Alandské ostrovy byly součástí mocného ruského impéria. Manželka ruského cara Alexandra II. Maria dala městu jeho jméno, které znamená "přístav Marie".
Mariehamn vyrostl kolem zemědělské vesnice Evernes, která se nachází na poloostrově. Přístav, postavený v chráněných zátokách, byl velmi důležitým. Ulice v Mariehamn jsou široké a rovné. Zde je kabinet ministrů a Parlament Alandu - Lagting.
Mariehamn je veselé staré město s dvěma velkými přístavy a spoustou hotelů a restaurací, většina z nich se nachází v docházkové vzdálenosti. Východní přístav je jeden z největších přístavů pro jachty ve Skandinávii, tady také stojí holandský parník Jan Nieveen, rekonstruovaný jako restaurace.