Elba

Jak rezervovat trajekt z Elby do Itálie

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Elba a Itálie s nabídkou 62 plavby za den. Corsica Ferries provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Portoferraio do Piombina 3 krát denně. Moby Lines provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Portoferraio do Piombina 12 krát za den & Cavo do Piombina přibližně 4 krát denně. Toremar provozuje 4 trasy, Trajekty jezdí na lince Portoferraio do Piombina 21 krát za den, Cavo do Piombina přibližně 5 krát denně, Rio Marina do Piombina přibližně 8 krát denně & Rio Marina do Pianosy přibližně 1 krát týdně. Blu Navy provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Portoferraio do Piombina 8 krát denně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Elby to Itálie.

Mapa trajektové trasy Elba - Itálie

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Elba do Itálie

O Elba:

Elba je největším ostrovem Toskánského souostroví, které se nachází 10 km od severozápadního pobřeží Itálie.

Elba je známá jako místo Napoleonova exilu v roce 1814 a také svou krásnou přírodou - křišťálově čistým mořem, členitým pobřežím a nedotčenými plážemi.

Může se taky pochlubit barevným podmořským světem i krásnými korálovými útesy, modrými rybami, humry, hvězdicemi a dokonce i vrakem lodi, což je ráj pro potápěče.

Po dni stráveném u moře se určitě vyberte do jednoho ze zajímavých muzeí, kde můžete nahlédnout do bohaté historie ostrova - najdete zde fascinující archeologické nálezy nebo si můžete prohlédnout sídlo Napoleona - nádhernou Villu dei Mulini.

Jako nejnavštěvovanější a nejpopulárnější ostrov Toskánského souostroví má Elba rozsáhlou trajektovou síť s několika přístavy poskytujícími plavby na okolní ostrovy a italskou pevninu, všechny provozované špičkovými trajektovými společnostmi.

O Itálie:

Ze všech evropských zemí, Itálie je asi nejtěžší pro klasifikaci. Je to moderní, průmyslová země. Je to také posel stylu, ale především je to středomořská země, se vším, co k tomu patří. Italové jsou velmi orientované na rodinu, s důrazem na tradice a rituály katolické církve, která i přes neustále rostoucí skepse mezi mládeži, stále ovládá životy lidí.
Itálie stala sjednoceným státem až v roce 1861, a jako výsledek, Italové často cítí větší oddanost ke svému regionu, než ke státu, což se projevuje v rozmanitostí kuchyní, dialektů, krajin a často různé životní úrovně. Itálie samozřejmě má obrovské kulturní dědictví - samotné Toskánsko má více historických památek, než jakákoliv země na světě, po celé zemi existují značné zbytky římského impéria, zejména samozřejmě v samotném Římě, a každý region zachovává své vlastní pozůstatky z umělecké tradice.