Estonsko

Jak rezervovat trajekt z Estonska do Švédska

K dispozici jsou 2 trasy trajektů provozovány mezi Estonsko a Švédsko s nabídkou 15 plavby za týden. Tallink Silja provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Tallinn do Štokholm 7 krát týdně. DFDS Seaways provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Paldiski do Kapellskaru 7 krát týdně. St Peter Line provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Tallinn do Štokholm 1 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Estonska to Švédsko.

Mapa trajektové trasy Estonsko - Švédsko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Estonsko do Švédsko

O Estonsko:

Je to hold nezlomnosti Estonců, že během deseti let od vyhlášení nezávislosti v srpnu 1991, stát se změnil od základny bývalého Sovětského svazu do životaschopné společnosti s nejstabilnější ekonomikou v regionu Baltského moře. To je ještě působivější vzhledem k tomu, že Estonci vládli svou vlasti sotva třicet let z posledních osmi set. Jako Ugrofinský národ spojený s Finy, Estonci měli tu smůlu, že se umístili uprostřed silných, bojovných sousedů. Jako první Estonsko zdolali Dánové, kteří dorazili na počátku třináctého století, oni byli následováni německými rytíři, Švédy a pak Rusy. V polovině devatenáctého století se objevilo kulturní a jazykové obrození známé jako národní obrození, pak následoval kolaps Německa a carského Ruska, který povolil Estoncům obdržet svou nezávislost v roce 1918.
Jejich krátká nezávislost mezi dvěma světovými válkami byla pozastavena Sověty v roce 1940. Když se země znovu vynořila ze stínu Sovětů v roce 1991, zhruba čtyřicet procent jeho populace byli Rusové, kteří byli povzbuzováni usadit se tam během sovětské éry.

O Švédsko:

Švédsko je skandinávská země v severní Evropě, která sdílí dlouhou západní hranici s Norskem a kratší severovýchodní hranici s Finskem.

Švédsko je na čele žebříčku kvality života v Evropě. Je to nádherná země po všech stránkách. Rozmanitost přírody je jedním z jejích největších předností, ať už se jedná o zasněžený sever, který je obýván domorodci zvanými Sámové nebo o centrální oblast s jezerem nebo o rušné hlavní město plné módy Stockholm.

Dlouhé období Vikingů zanechalo ve Švédsku svou stopu; starověké ruiny a obrovské mohyly lze nalézt po celé zemi, přičemž každá má vlastní fascinující příběh. Středověké města a hrady na pobřeží dodávají Švédsku ještě větší tajemnost.

Plavit se do Švédska trajektem je velmi populární volbou, a to díky obrovskému počtu tras z různých zemí v severní Evropě a Skandinávii, přičemž trajekty jsou provozovány širokým výběrem vynikajících trajektových společností.