Finsko

Jak rezervovat trajekt z Finska na Alandy

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Finsko a Alandy s nabídkou 46 plavby za týden. Tallink Silja provozuje 3 trasy, Trajekty jezdí na lince Turku do Langnasu 7 krát za týden, Helsinki do Mariehamnu přibližně 3 krát týdně & Turku do Mariehamnu přibližně 7 krát týdně. Viking Line provozuje 3 trasy, Trajekty jezdí na lince Turku do Langnasu 7 krát za týden, Helsinki do Mariehamnu přibližně 1 krát týdně & Turku do Mariehamnu přibližně 7 krát týdně. Finnlines provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Naantali do Langnasu 14 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Finska to Alandy.

Mapa trajektové trasy Finsko - Alandy

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Finsko:

Nejvíce kulturně izolovaná a nejméně pochopená Skandinávská země, Finsko je nezávislé až od roku 1917 poté, co bylo dominováno stovky let nejprve Švédy a pak carským Ruskem.

Finsko je převážně rovinatá země s obrovskými lesy a rybníky, ale má velké regionální rozdíly. Jih obsahuje nejméně dramatickou scenérii, ale hlavní město Helsinky má brilantní architekturu a nádherné sbírky národní historie a umění. Sahá od ruských hranic na východě do průmyslového města Tampere - obrovského kraje jezer, které poskytují přirozený dopravní prostředek pro dřevařský průmysl. Města leží na úzkých hřebenech mezi jezery, takže i hlavní výrobní střediska jsou zelená a snadno přístupná. Na sever odsud, Finsko se mění od plochého západního pobřeží Ostrobothnia do hustě zalesněného srdce oblasti Kainuu.

O Alandy:

Ostrovy Alandy se nacházejí v samém srdci Skandinávii, na půli cesty mezi Stockholmem a Helsinkami, a představují samostatnou a jednojazyčnou švédskou oblast Finska s vlastní vlajkou!

Kolem 27.000 lidí žije na Alandách, většina z nich žije v Mariehamn - jediném městě ostrovů.