Itálie

Jak rezervovat trajekt z Itálie do Albánie

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Itálie a Albánie s nabídkou 43 plavby za týden. Grandi Navi Veloci provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Bari do Durres 11 krát týdně. Adria Ferries provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Bari do Durres 7 krát za týden & Ancona do Durres přibližně 6 krát týdně. Ventouris Ferries provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Bari do Durres 10 krát týdně. European Ferries provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Brindisi do Vlory 2 krát za týden & Bari do Vlory přibližně 2 krát týdně. A-Ships Management S.A provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Brindisi do Vlory 5 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Itálie to Albánie.

Mapa trajektové trasy Itálie - Albánie

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Itálie:

Ze všech evropských zemí, Itálie je asi nejtěžší pro klasifikaci. Je to moderní, průmyslová země. Je to také posel stylu, ale především je to středomořská země, se vším, co k tomu patří. Italové jsou velmi orientované na rodinu, s důrazem na tradice a rituály katolické církve, která i přes neustále rostoucí skepse mezi mládeži, stále ovládá životy lidí.
Itálie stala sjednoceným státem až v roce 1861, a jako výsledek, Italové často cítí větší oddanost ke svému regionu, než ke státu, což se projevuje v rozmanitostí kuchyní, dialektů, krajin a často různé životní úrovně. Itálie samozřejmě má obrovské kulturní dědictví - samotné Toskánsko má více historických památek, než jakákoliv země na světě, po celé zemi existují značné zbytky římského impéria, zejména samozřejmě v samotném Římě, a každý region zachovává své vlastní pozůstatky z umělecké tradice.

O Albánie:

Albánie je středomořská země v jihovýchodní Evropě. Na severu sousedí s Černou Horou, na severovýchodě s Kosovem, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží Jónského moře.

Tato země s vznikající demokracii formálně se jmenuje Albánskou republikou. Podle volebního zákona, zavedeného v roce 1992, zákonodárná moc spočívá v rukou Kuvënd Popullóre (Lidové shromáždění), jehož 155 členů slouží čtyřleté období. Výkonnou moc má Rada ministrů, která se skládá z největší strany v čele s předsedou vlády a prezidentem republiky, kterého volí členy shromáždění.

Tři náboženství koexistují v Albánii: islám, katolicismus a východní ortodoxní křesťanství. Většina obyvatel jsou muslimové.