COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Albánie

Albánie je země jihovýchodní Evropy, přičemž její západní pobřeží hraničí jak s Jónským, tak Jaderským mořem. Albánie sousedí s Makedonií, Kosovem, Černou Horou, Řeckem a západní pobřeží Itálie je vzdáleno méně než 50 mil od východního pobřeží této země.

Co dělat v Albánii?

Tato země s bouřlivou historií v poslední době zažívá rychlý růst v oblasti cestovního ruchu a je nyní běžně doporučována jako jedna z nejlepších turistických destinací regionu.

Albánie je domovem bohatého archeologického dědictví z období ilyrské, řecké, římské a osmanské říše. K populárním místům patří pevnost Rozafa s výhledem na město Shkoder nebo románské a řecké ruiny nedaleko města Saranda. Místo se konkrétně nazývá Butrint a bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Hlavní město Tirana se nachází asi 16 mil východně od přístavu Drač, může se pochlubit rušným nočním životem - najdete zde kluby, bary a restaurace, včetně tzv. "Sky Tower Rotating Bar". Během dne můžete například navštívit Národní historické muzeum, Národní archeologické muzeum či Národní uměleckou galerii. Zajímavostí je zde však mnohem více.

Albánie je vyhledávaná díky svým krásným, nedotčeným plážím a úžasným panoramatickým výhledům. Albánská riviéra, západ slunce a typické plody moře - není to pohádkově strávený večer? Pokud toužíte spíše po dobrodružství, i to zde najdete v podobě drsných hor, velkolepých jezer nebo národního parku s řekou Valbonou.

Jak se nejlépe dostat do Albánie?

Albánie má dva hlavní přístavy, Drač na severu země a Valona na jihu; plavby zde probíhají často a celoročně, přičemž většina spojů je na trase Bari - Durres.

V posledních letech se albánská silniční síť výrazně zlepšila, všechna důležitá města a trajektové přístavy jsou nyní propojeny s dobře udržovanými cestami. Některé venkovské oblasti jsou však stále izolované.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Albánie?

Plavby v období školních prázdnin a státních svátků jsou velmi vyhledávané a často jsou navíc i rychle vyprodané. Levnější jízdenky proto seženete, pokud si naplánujete dovolenou v jiném období. Přihlásit se můžete k odběru našich členských nabídek - budeme Vás informovat o speciálních slevách a akcích.

Populární provozovatelé trajektů

  • 2 plavby denně 1 hodina 10 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 45 min
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 35 min
  • Zjistit cenu
  • 12 plavby týdně 8 hod 45 min
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 16 hod
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Albánie