Korsika

Jak rezervovat trajekt z Korsiky na Sardinii

K dispozici jsou 4 trasy trajektů provozovány mezi Korsika a Sardinie s nabídkou 54 plavby za týden. Corsica Ferries provozuje 3 trasy, Trajekty jezdí na lince Ajaccio do Porto Torresu 3 krát za týden, Bastia do Golfo Aranci přibližně 1 krát týdně & Porto Vecchio do Porto Torresu přibližně 1 krát týdně. Moby Lines provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Bonifacio do Santa Teresa di Gallury 4 krát denně. Ichnusa Lines provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Bonifacio do Santa Teresa di Gallury 3 krát denně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Korsiky to Sardinie.

Mapa trajektové trasy Korsika - Sardinie

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Korsika:

Korsika je ostrov se směsí množství kultur a s jedním z nejkrásnějších pobřeží v Evropě. Ostrov leží ve Středozemním moři, západně od Itálie a jihovýchodně od Francie.

Na Korsice najdete to nejlepší, co Středomoří nabízí: skvělou kuchyni, nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a množství historických památek. Dopoledne můžete strávit opalováním na slunci a odpoledne si můžete užít vodní sporty, a později se projít půvabnými městečky při západu slunce, a po cestě obdivovat středověké citadely.

Jako ostrov v srdci Středozemního moře je Korsika skvělou vstupní branou pro množství evropských destinací. Podél 1000 kilometrů pobřeží je k dispozici několik trajektových přístavů, což usnadňuje plavby do populárních prázdninových destinacích, včetně Francie, Itálie a Sardinie.

O Sardinie:

Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři (Sicílie je největší), umístěný mezi Itálií, Španělskem a Tuniskem, jižně od Korsiky. Je autonomní součástí Itálie.

Ostrov měří 24090 km², má suché subtropické podnebí s průměrnou teplotou v lednu 7-10 °C, v červenci 24 až 26 °C.

Důvodem pro návštěvu na ostrově se často stává kombinace zvědavosti a touhy po čistému moři.

Na ostrově je poměrně málo velkých měst nebo těžkého průmyslu a jeho pláže jsou opravdu jedny z nejčistších v Itálii. Jsou naplněné velkým počtem návštěvníků pouze v hlavní letní měsíce.

Na Sardinii, kromě slunce a moře, stále existuje spousta příležitostí pro volný čas, například svátek sv. Ephysiuse nebo město Orgosolo - muzeum pod širým nebem.