Litva

Jak rezervovat trajekt z Litvy do Švédska

K dispozici jsou 2 trasy trajektů provozovány mezi Litva a Švédsko s nabídkou 10 plavby za týden. TT Line provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Klaipeda do Trelleborgu 1 krát týdně. DFDS Seaways provozuje 1 trasa, Trajekty jezdí na lince Klaipeda do Karlshamnu 9 krát týdně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Litvy to Švédsko.

Mapa trajektové trasy Litva - Švédsko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Litva do Švédsko

O Litva:

Na rozdíl od svých baltských sousedů, Litva si užila období nezávislosti. Odrazila invazi německého Řádu meče v roce 1236, a poté byly Litevci sjednocení do jednoho státu pod velkovévodou Gediminasem (1316-1341). Lublinská unie v roce 1569 znamenala počátek sjednoceného polsko-litevského státu Rzeczpospolita, který dosáhl svého vrcholu za vlády Štěpána Báthory. Velká severní válka 1700-1721, během které Rzeczpospolita, Švédsko a Rusko bojovali o kontrolu nad Baltským mořem, vedla k devastaci země, a na konci 18. století většina Litvy přešla pod ruský vliv. Povstání v roce 1830 a 1863 ohlásily nástup nacionalismu a kapitulace Ruska v 1. světové válce dovolila Litevcům získat jejich nezávislost, ačkoli již v roce 1940 byla Litva připojena k Sovětskému svazu.
Během Perestrojky koncem 80. let výzvy k autonomie přivedli k vyhlášení litevské nezávislosti v březnu 1990, mnohem dříve než ostatní pobaltské země. Boj o nezávislost zesílil 11.1.1991, kdy sovětští vojáci zabili čtrnáct lidí v televizní věži ve Vilniusu, ale konečně Litva získala nezávislost po rozpadu Sovětského svazu v srpnu 1991.

O Švédsko:

Švédsko je skandinávská země v severní Evropě, která sdílí dlouhou západní hranici s Norskem a kratší severovýchodní hranici s Finskem.

Švédsko je na čele žebříčku kvality života v Evropě. Je to nádherná země po všech stránkách. Rozmanitost přírody je jedním z jejích největších předností, ať už se jedná o zasněžený sever, který je obýván domorodci zvanými Sámové nebo o centrální oblast s jezerem nebo o rušné hlavní město plné módy Stockholm.

Dlouhé období Vikingů zanechalo ve Švédsku svou stopu; starověké ruiny a obrovské mohyly lze nalézt po celé zemi, přičemž každá má vlastní fascinující příběh. Středověké města a hrady na pobřeží dodávají Švédsku ještě větší tajemnost.

Plavit se do Švédska trajektem je velmi populární volbou, a to díky obrovskému počtu tras z různých zemí v severní Evropě a Skandinávii, přičemž trajekty jsou provozovány širokým výběrem vynikajících trajektových společností.