Porovnejte trajekty z Litva do Švédsko
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Litva

Na rozdíl od svých baltských sousedů, Litva si užila období nezávislosti. Odrazila invazi německého Řádu meče v roce 1236, a poté byly Litevci sjednocení do jednoho státu pod velkovévodou Gediminasem (1316-1341). Lublinská unie v roce 1569 znamenala počátek sjednoceného polsko-litevského státu Rzeczpospolita, který dosáhl svého vrcholu za vlády Štěpána Báthory. Velká severní válka 1700-1721, během které Rzeczpospolita, Švédsko a Rusko bojovali o kontrolu nad Baltským mořem, vedla k devastaci země, a na konci 18. století většina Litvy přešla pod ruský vliv. Povstání v roce 1830 a 1863 ohlásily nástup nacionalismu a kapitulace Ruska v 1. světové válce dovolila Litevcům získat jejich nezávislost, ačkoli již v roce 1940 byla Litva připojena k Sovětskému svazu.
Během Perestrojky koncem 80. let výzvy k autonomie přivedli k vyhlášení litevské nezávislosti v březnu 1990, mnohem dříve než ostatní pobaltské země. Boj o nezávislost zesílil 11.1.1991, kdy sovětští vojáci zabili čtrnáct lidí v televizní věži ve Vilniusu, ale konečně Litva získala nezávislost po rozpadu Sovětského svazu v srpnu 1991.

O Švédsko

Švédsko je skandinávská země v severní Evropě, která sdílí dlouhou západní hranici s Norskem a kratší severovýchodní hranici s Finskem.

Švédsko je na čele žebříčku kvality života v Evropě. Je to nádherná země po všech stránkách. Rozmanitost přírody je jedním z jejích největších předností, ať už se jedná o zasněžený sever, který je obýván domorodci zvanými Sámové nebo o centrální oblast s jezerem nebo o rušné hlavní město plné módy Stockholm.

Dlouhé období Vikingů zanechalo ve Švédsku svou stopu; starověké ruiny a obrovské mohyly lze nalézt po celé zemi, přičemž každá má vlastní fascinující příběh. Středověké města a hrady na pobřeží dodávají Švédsku ještě větší tajemnost.

Plavit se do Švédska trajektem je velmi populární volbou, a to díky obrovskému počtu tras z různých zemí v severní Evropě a Skandinávii, přičemž trajekty jsou provozovány širokým výběrem vynikajících trajektových společností.

Služby pro zákazníky

CSBannerText