Porovnejte trajekty z Švédsko do Litva
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Švédsko

Švédsko je největší země severní Evropy. Hraničí s Norskem na západě a s Finskem na východě.

Švédsko je známé svou nádhernou přírodou a také rušným hlavním městem Stockholm, který se rozkládá na 14 ostrovech propojenými 57 mosty, a najdete zde špičkovou světovou módní scénu a nádherné historické části města.

Dále na severu najdete nedotčenou přírodu pokrytou sněhem, s vysokými horami v panoramatu, husté lesy a velké množství sobů či polární záři. Švédskou také patří mnoho krásných ostrovů a souostroví roztroušených v Baltském moři.

Švédsko je výbornou vstupní branou pro velké množství destinací ve Skandinávii a v severní Evropě. V zemi je množství přístavů a špičkových trajektových společností, a proto je cestování trajektem ten nejpohodlnější způsob, jak prozkoumat švédské ostrovy a okolní státy.

O Litva

Na rozdíl od svých baltských sousedů, Litva si užila období nezávislosti. Odrazila invazi německého Řádu meče v roce 1236, a poté byly Litevci sjednocení do jednoho státu pod velkovévodou Gediminasem (1316-1341). Lublinská unie v roce 1569 znamenala počátek sjednoceného polsko-litevského státu Rzeczpospolita, který dosáhl svého vrcholu za vlády Štěpána Báthory. Velká severní válka 1700-1721, během které Rzeczpospolita, Švédsko a Rusko bojovali o kontrolu nad Baltským mořem, vedla k devastaci země, a na konci 18. století většina Litvy přešla pod ruský vliv. Povstání v roce 1830 a 1863 ohlásily nástup nacionalismu a kapitulace Ruska v 1. světové válce dovolila Litevcům získat jejich nezávislost, ačkoli již v roce 1940 byla Litva připojena k Sovětskému svazu.
Během Perestrojky koncem 80. let výzvy k autonomie přivedli k vyhlášení litevské nezávislosti v březnu 1990, mnohem dříve než ostatní pobaltské země. Boj o nezávislost zesílil 11.1.1991, kdy sovětští vojáci zabili čtrnáct lidí v televizní věži ve Vilniusu, ale konečně Litva získala nezávislost po rozpadu Sovětského svazu v srpnu 1991.

Trajekty z Švédsko do Litva

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.