Wales

Jak rezervovat trajekt z Walesu do Irska

K dispozici jsou 3 trasy trajektů provozovány mezi Wales a Irsko s nabídkou 98 plavby za týden. Irish Ferries provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Pembroke do Rosslaru 14 krát za týden & Holyhead do Dublinu přibližně 6 krát denně. Stena Line provozuje 2 trasy, Trajekty jezdí na lince Fishguard do Rosslaru 14 krát za týden & Holyhead do Dublinu přibližně 4 krát denně.

Vzhledem k tomu, že frekvence a doba plaveb se na některých trasách liší, doporučujeme Vám, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Walesu to Irsko.

Mapa trajektové trasy Wales - Irsko

Klikněte zde pro zobrazení mapy

O Wales:

S bohatou historií a přírodními krásami, Wales má kulturní rozdíl od zbytku Spojeného království. Wales láká turisty díky své krásné krajině, širokým prostorům ohromujících národních parků a bohaté historií a kultuře.

Wales se nachází na západním pobřeží Velké Británie, se třemi národními parky (včetně jediného pobřežního národního parku ve Velké Británii), má pět oblastí výjimečné přírodní krásy, a pouze 3 miliony obyvatele! Ale to není vše: dva oficiální jazyky, více než 400 hradů, největší sbírka impresionistického umění (kromě Paříže) a příroda, která nabízí příležitost pro všechny druhy aktivit, jako je chůze, jízda na kole, horolezectví, golf, horská cyklistika, vodní sporty, paragliding - to jsou jen některé z nich.

Můžete najít zábavu v národním parku nebo v seznamu světového dědictví UNESCO. Dalo by se těšit na zlaté písky pláže s modrou vlajkou. Při návštěvě Walesu uvědomíte si, že čím více budete cestovat, tím více se budete učit.
Mnoho básníků a umělců byli inspirováni Walesem. Navštivte Wales a inspirujte se!

O Irsko:

Dávno pryč jsou doby, kdy Irsko bylo jednou z nejchudších zemí v Evropě a jeho domorodci uprchli do všech koutů světa při hledání úkrytu.

Dnes být Irem je "cool" a to také díky The Corrs, Boyzone a U2, evokujícím představy o Irsku po celém světě.

Irsko z nového tisíciletí je moderní, progresivní evropský stát, jehož ekonomika "Keltského tygru" je na vzestupu, a čím dál více turistů objevuje Irsko pro sebe.

Většinu návštěvníků sem láká krajina a místní obyvatele. A málokdo je zklamán realitou irského pohledu - zelená krajina, divoké útesy a pobřeží, nezapomenutelná místní řeč a konverzace, snadné tempo a rytmus života. O to pak je větší překvapení, kolik různých možností nabízí tato krajina.

Od března 2004 téměř všechna pracovní místa v Irsku, včetně barů, restaurací, kaváren atd., jsou nekuřácká. Hotely a penziony dle zákona nemusí být výhradně nekuřácké, ale mnoho z nich jsou.