COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Černá Hora

Černá Hora se nachází na balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě a pyšní se krátkým, ale malebným pobřežím, kde se setkávají hory i Jaderské moře.

Snad nejpozoruhodnější charakteristickým rysem je Mt Lovcen, přezdívaný také "The Black Moutain". Je to národní park v jihozápadní části země a právě kvůli tomuto parku získala Černá hora své jméno - "Monte" v italštině znamená hora a "negro" černá.

Národní park nabízí úžasné možnosti pro jízdu na kole či procházky po klikatých horských stezkách a obrovské zalesněné oblasti plné volně žijících živočichů. Park je domovem více než 85 druhů motýlů, různých plazů, medvědů a asi 200 druhů ptáků. Černá Hora má nejvyšší úroveň biologické rozmanitosti v Evropě a je možné zde pravidelně vidět více než polovinu druhů ptáků žijících na evropském kontinentu.

Přejít na kole 295 km dlouhé pobřeží je skvělým způsobem, jak si zde vychutnat půvabné městečka a historické památky.

K pozoruhodným místům patří Herceg Novi v Kotorském zálivu, populární lázně a wellness centrum s léčivým mořským bahnem a minerálními prameny. Také zde sídlí pevnost Forte Mare, která byla postavena v roce 1382 či impozantní věž s hodinami z 19. století.

Staré město Kotor je obklopeno hradními zdmi z 9. století a je odtud nádherný výhled na okolní hory. V noci je to ideální místo na romantické procházky.

Staré město v Konoba Stari Grad je dalším dobrým příkladem jedinečné architektury této země. Najdete zde hrad z 19. století s nádherným výhledem a úžasnou knihovnou plnou vzácné literatury.

Ve vnitrozemí zase najdete malé historické město s názvem Stari Bar, které je obklopeno lesy. Jsou zde ruiny kostela, pevnost z 11. století, základy katedrály svatého Jiří ze 17. století či akvadukt, takže si s sebou určitě vezměte fotoaparát.

Národní muzeum Černé Hory v Cetinje se skládá ze dvou galerií a čtyř muzeí a určitě stojí za návštěvu. Poskytuje komplexní pohled do bouřlivé minulosti země, včetně mnoha konfliktů s Osmanskou říší.

Co se týče trajektové přepravy, do přístavu Bar na jihu Černé Hory směřují trajekty čtyři krát týdně z Bari v jižní Itálii a plavba trvá asi deset hodin. Pokud cestujete na sever Černé Hory, tak je lepší využít trajekt z italského Bari do Dubrovníku v Chorvatsku, a pak to odřídit, co Vám ušetří čas.

Populární provozovatelé trajektů

    • 1 plavba týdně 11 hod
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Černá Hora