Trajekt z Larviku do Hirtshalsu

Linka Larvik Hirtshals spojuje Norsko s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Color Line. Plavba probíhá 14 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 3 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Larvik Hirtshals se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Larvik - Hirtshals

Průměrné ceny na trase Larvik Hirtshals

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Larvik Hirtshals je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Larvik

Město a přístav Larvik se nachází v kraji Vestfold v Norsku, je zhruba 105 km jihozápadně od Osla. Historie města lze vysledovat až do roku 1671, kdy jej založil Ulrik Fredrik Gyldenlove, první hrabě oblasti Laurvig. Larvik je domovem majetku rodiny Treschow, který v současné době vlastní Mille-Marie Treschow, nejbohatší žena Norska. Majetek této rodiny vznikl ve dvacátých letech 19. století, kdy poslední hrabě oblasti Laurvig oznámil bankrot. V Larviku je toho mnoho k vidění, včetně galerie Galleri Winther, sdružení Larvik Art Association, řezbářství z doby bronzové (Bronze Age Carvings at Haugen) v Haugen, oblasti the Brunla Burial Area, kostela Berg Stone Church nebo muzea Hedrum Rural Museum.

Z Larviku denně vyplouvají trajekty do dánského Hirtshals. Check-in se otevírá 2 hodiny před vyplutím a všichni cestující musí být přítomni u registrace nejpozději jednu hodinu před odjezdem.

Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je nejen město, ale i přístav umístěný v horní části poloostrova Jutland v severním Dánsku, který leží na pobřeží ostrova Vendsyssel-Thy. Město vzniklo v letech 1919 až 1931 a v roce 1925 bylo propojeno se zbytkem Dánska, a to železniční tratí Hirtshals-Hjorring. Tamní rybářská flotila je nyní jednou z největších v Dánsku. Mnoho plavidel vedlo k rozšíření přístavu v roce 1966, který společně s cestovním ruchem hraje důležitou roli v hospodářství města.

Tamní obchody jsou zahlceny cestujícími, kteří vystupují z trajektů ukotvených v městském přístavu. To platí zejména u norských návštěvníků, kteří nakupují v městečku po celý rok. Jednu z nejoblíbenějších atrakcí představuje Nordsoen Oceanarium, které patří k největším akváriím v Evropě a v němž je k vidění více než 70 různých druhů živočichů.

Trajekty vyplouvající z přístavu míří do měst Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur a Torshavn.