Trajekt z Bergenu do Hirtshalsu

Linka Bergen Hirtshals spojuje Norsko s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Fjord Line. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 18 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Bergen Hirtshals se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Bergenu do Hirtshalsu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Norska do Dánska

Provozovatelé trajektů na trase Bergen - Hirtshals

  • Fjord Line
    • 7 plaveb týdně 18 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Bergen Hirtshals

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Bergen Hirtshals je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Bergen

Bergen je město na západním pobřeží Norska, které leží na bergenském poloostrově v oblasti Midthordaland a je často označováno jako město "Sedmi hor". Město je mezinárodně proslulé svými univerzitami, lodní dopravou a ropou.

Norské fjordy, které obklopují město, jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO a jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů na světě. Fjordy jsou dlouhé a úzké mořské zálivy, které mají strmé svahy a jsou obklopeny vysokými a strmými zasněženými horami. Existují důkazy, že oblast byla osídlena již po staletí a dnes se zde pořád dají najít farmy ležící při fjordech nebo výše v horách.

Bergen je nejrušnější a největší přístav v Norsku. Jezdí odsud pravidelné trajektové linky do přístavu Hirtshals v Dánsku. Osobní katamarány z Bergenu operují na jižní trase do Haugesundu a Stavangeru a na severní do Sognefjordu a Nordfjordu. Bergen je také konečnou stanicí pro Hurtigruten (norský pobřežní expres), který jede denně z/do přístavu Kirkenes.

Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je město v obci Hjorring, v Severním Jutsku, Dánsko, které se nachází v průlivu Skagerrak.
Hirtshals je rušným centrem obchodování, rybolovu a lodní dopravy v regionu, a je na to velmi pyšné.
Hirtshals je jedním z nejvýznamnějších rybářských přístavů v Dánsku, v přístavní čtvrti se stále něco děje. Ve městě je jedno z největších akvárií v Evropě - "Nordsøen Oceanarium» (největší ve Skandinávii).
V Hirtshals je rušný nákupní centrum, včetně 60 specializovaných obchodů, 9 supermarketů a obchodů s potravinami.
Tam je spousta zábavy pro děti i dospělé. Během návštěvy města je třeba vyzkoušet kulinářské speciality v místních restauracích, kavárnách a barech.