Trajekt ze Stavangeru do Hirtshalsu

Linka Stavanger Hirtshals spojuje Norsko s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Fjord Line. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Stavanger Hirtshals se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů ze Stavangeru do Hirtshalsu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Norska do Dánska

Provozovatelé trajektů na trase Stavanger - Hirtshals

  • Fjord Line
    • 7 plaveb týdně 11 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Stavanger Hirtshals

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Stavanger Hirtshals je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Stavanger

Stavanger je město a magistrát v kraji Rogaland na jihozápadě Norska. Stavanger byl založen v roce 1125, a posléze se vyvinul do centra veřejné správy a byl významným tržním městem na jihozápadním pobřeží v letech 1150-1200. Od reformy v roce 1536 jeho role jako náboženského centra klesala. Bohaté možnosti rybolovu sledě v 19. století nadaly městu nový život. Historie města je kontinuální střídání vzestupů a pádů. Město a jeho okolí mají hluboké kořeny v náboženství a křesťanském životě, a po dlouhou dobu nejdůležitějším průmyslem byly přeprava, stavba lodí a konzervování. V roce 1969 začal nový vzestup města s objevením ropy v Severním moři. Po dlouhé diskuzi Stavanger byl vybrán jako rozbočovač pro ropný průmysl v norském sektoru Severního moře. V roce 2003 se Norsko stalo se třetím největším světovým vývozcem ropy .

Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je město v obci Hjorring, v Severním Jutsku, Dánsko, které se nachází v průlivu Skagerrak.
Hirtshals je rušným centrem obchodování, rybolovu a lodní dopravy v regionu, a je na to velmi pyšné.
Hirtshals je jedním z nejvýznamnějších rybářských přístavů v Dánsku, v přístavní čtvrti se stále něco děje. Ve městě je jedno z největších akvárií v Evropě - "Nordsøen Oceanarium» (největší ve Skandinávii).
V Hirtshals je rušný nákupní centrum, včetně 60 specializovaných obchodů, 9 supermarketů a obchodů s potravinami.
Tam je spousta zábavy pro děti i dospělé. Během návštěvy města je třeba vyzkoušet kulinářské speciality v místních restauracích, kavárnách a barech.