COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kristiansand - Hirtshals je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Norska do Dánsko

Provozovatelé trajektů na trase Kristiansand - Hirtshals

    • 14 Sailings Weekly 3 hr 15 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 2 hr 25 min
    • Get price

Trajekt z Kristiansand do Hirtshals

Trajektová trasa Kristiansand Hirtshals spojuje Norsko s Dánsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Color Line se plaví 14 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 3 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Fjord Line se plaví 3 krát za den, plavba trvá od 2 hodin 25 minut.

Celkově je tu 35 plaveb týden na trase z Kristiansandu Hirtshals mezi Norsko a Dánsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Kristiansand

Kristiansand je páté největší norské město. Patří do oblasti Vest-Agder. Město bylo založeno v roce 1641 králem Christianem IV, od jehož jména je odvozen název města. "Sand" (písek) poukazuje na písečný povrch, na kterém bylo město vybudováno. Toto místo navštíví mnoho turistů, a to zejména v letních měsících. Největší atrakcí je Kristiansand Zoo a zábavní park ve východní části města. Zoo je s milionem návštěvníků druhou nejnavštěvovanější atrakcí v Norsku, hned po Holmenkollen. Většina zvířat v Zoo se nachází v jejich přirozeném prostředí. Najdete zde vlky, lvy, tygry či rysy. Zábavní park je otevřen pouze během léta, ale Zoo je přístupná po celý rok.

Z přístavu se plaví trajekty do destinací ve Švédsku, Dánsku a Velké Británii. Dvě hlavní linky z Kristiansandu vedou do Göteborgu ve Švédsku (tato linka začíná a končí v Newcastlu ve Velké Británii) a do města Hirtshals v Dánsku. Trajektový terminál má dobré vybavení. Najdete zde veřejné telefony, toalety, obchod s prodlouženou otevírací dobou. Terminál je navíc bezbariérový.


Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je nejen město, ale i přístav umístěný v horní části poloostrova Jutland v severním Dánsku, který leží na pobřeží ostrova Vendsyssel-Thy. Město vzniklo v letech 1919 až 1931 a v roce 1925 bylo propojeno se zbytkem Dánska, a to železniční tratí Hirtshals-Hjorring. Tamní rybářská flotila je nyní jednou z největších v Dánsku. Mnoho plavidel vedlo k rozšíření přístavu v roce 1966, který společně s cestovním ruchem hraje důležitou roli v hospodářství města.

Tamní obchody jsou zahlceny cestujícími, kteří vystupují z trajektů ukotvených v městském přístavu. To platí zejména u norských návštěvníků, kteří nakupují v městečku po celý rok. Jednu z nejoblíbenějších atrakcí představuje Nordsoen Oceanarium, které patří k největším akváriím v Evropě a v němž je k vidění více než 70 různých druhů živočichů.

Trajekty vyplouvající z přístavu míří do měst Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur a Torshavn.