Trajekt z Kristiansandu do Hirtshalsu

Trajektová trasa Kristiansand Hirtshals spojuje Norsko s Dánsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Fjord Line se plaví 3 krát za den s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Color Line se plaví 14 krát za týden, plavba trvá od 3 hod 15 min.

Celkově je tu 35 plaveb týden na trase z Kristiansand Hirtshals mezi Norsko a Dánsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Kristiansand - Hirtshals

Průměrné ceny na trase Kristiansand Hirtshals

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Kristiansand Hirtshals je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Kristiansand

Kristiansand je páté největší norské město. Patří do oblasti Vest-Agder. Město bylo založeno v roce 1641 králem Christianem IV, od jehož jména je odvozen název města. "Sand" (písek) poukazuje na písečný povrch, na kterém bylo město vybudováno. Toto místo navštíví mnoho turistů, a to zejména v letních měsících. Největší atrakcí je Kristiansand Zoo a zábavní park ve východní části města. Zoo je s milionem návštěvníků druhou nejnavštěvovanější atrakcí v Norsku, hned po Holmenkollen. Většina zvířat v Zoo se nachází v jejich přirozeném prostředí. Najdete zde vlky, lvy, tygry či rysy. Zábavní park je otevřen pouze během léta, ale Zoo je přístupná po celý rok.

Z přístavu se plaví trajekty do destinací ve Švédsku, Dánsku a Velké Británii. Dvě hlavní linky z Kristiansandu vedou do Göteborgu ve Švédsku (tato linka začíná a končí v Newcastlu ve Velké Británii) a do města Hirtshals v Dánsku. Trajektový terminál má dobré vybavení. Najdete zde veřejné telefony, toalety, obchod s prodlouženou otevírací dobou. Terminál je navíc bezbariérový.

Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je nejen město, ale i přístav umístěný v horní části poloostrova Jutland v severním Dánsku, který leží na pobřeží ostrova Vendsyssel-Thy. Město vzniklo v letech 1919 až 1931 a v roce 1925 bylo propojeno se zbytkem Dánska, a to železniční tratí Hirtshals-Hjorring. Tamní rybářská flotila je nyní jednou z největších v Dánsku. Mnoho plavidel vedlo k rozšíření přístavu v roce 1966, který společně s cestovním ruchem hraje důležitou roli v hospodářství města.

Tamní obchody jsou zahlceny cestujícími, kteří vystupují z trajektů ukotvených v městském přístavu. To platí zejména u norských návštěvníků, kteří nakupují v městečku po celý rok. Jednu z nejoblíbenějších atrakcí představuje Nordsoen Oceanarium, které patří k největším akváriím v Evropě a v němž je k vidění více než 70 různých druhů živočichů.

Trajekty vyplouvající z přístavu míří do měst Bergen, Kristiansand, Stavanger, Langesund, Larvik, Seydisfjordur a Torshavn.